اخبار سیاسی

مخبر: دیپلماسی کشور به نقطه بسیار خوبی رسیده است

مخبر: دیپلماسی کشور به نقطه بسیار خوبی رسیده است
محمد مخبر در ششمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت به نقش برجسته نهاد‌های انقلاب اسلامی در فراز و نشیب‌های اقتصادی کشور اشاره و خاطر نشان کرد: البته نهاد‌های انقلاب اسلامی در گذشته نیز نقش آفرین بوده اند، اما امروز سامان فرآیندی پیدا کرده و به الگو‌هایی در کشور تبدیل شده اند.
معاون اول رییس جمهور قدرت ریسک پذیری، تصمیم گیری، اعتماد به نفس و تقید را از ویژگی‌های مدیران برآمده از نهاد‌های انقلابی برشمرد و گفت: در بدنه این مجموعه ها، نیرو‌هایی فرهیخته، ارزشمند، دانا، مدیر و کارا شکل گرفته و صمیمیت، صداقت و برادری در میان آن‌ها حاکم است.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به برگزاری ششمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت خاطر نشان کرد: چنین فرآیندی در هشتاد کشور دنیا نیز راه اندازی شده چرا که آثار بسیار مهمی دارد و امکان مقایسه عملکرد‌ها را هم برای خود دستگاه‌ها و هم برای دستگاه‌های مشابه فراهم می‌کند.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز کشور به لحاظ شاخص‌ها رو به بهبود قرار دارد تصریح کرد: امروز شاهد اصلاح در تورم، پایه پولی، نقدینگی، سرمایه گذاری و ناترازی دارایی‌های دولت و بانک‌ها هستیم و دیپلماسی کشور نیز به نقطه بسیار خوبی رسیده است به نحوی که در سفر اخیرم به روسیه که برای شرکت در مجمع اقتصادی خزر انجام شد، هر پیشنهادی که ازسوی جمهوری اسلامی در خصوص قراردادها، پیمان‌های پولی و سرمایه گذاری مطرح کردیم، از سوی مقامات کشور‌های شرکت کننده مورد استقبال قرار گرفت.
مخبر در ادامه با اشاره به مشکلات بخش خصوصی در کشور گفت: در اصل ۴۴ قانون اساسی دو موضوع اصلی نهفته است که یکی تاسیسی و ایجادی و دیگری در خصوص واگذاری بوده که مورد اول تقریباً مورد فراموشی قرار گرفته و در مورد دوم نیز به درستی عمل نشده است.
وی با تاکید بر اینکه حل مشکلات کشور صرفا توسط دولت و با سرمایه‌های دولتی میسر نیست، افزود: نهاد‌های انقلاب اسلامی می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های مردمی نسبت به سرمایه گذاری در کشور اقدام کنند و این امر مهم توسط نهاد‌های انقلابی امکان پذیر است چرا که مردم به این نهاد‌ها اعتماد دارند.
معاون اول رییس جمهور با یادآوری اینکه در طول دولت‌های گذشته، نهاد‌های انقلاب اسلامی همواره کمک حال دولت‌ها بوده اند، گفت: امروز در دولت سیزدهم، رییس جمهور نگاه ویژه‌ای به این نهاد‌ها دارد و انتظار داریم که این نهاد‌ها و شرکت‌ها و موسسات زیرمجموعه آن‌ها برای خود ماموریتی مهم در نظر بگیرند و در عرصه‌های اقتصادی گام‌های بلندتر و مهمتری بردارند.
انتهای پیام

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8260356/مخبر-دیپلماسی-کشور-به-نقطه-بسیار-خوبی-رسیده-است

دکمه بازگشت به بالا