اخبار فضای مجازی

ماموریت ویژه فدراسیون والیبال به اَله/ تشکیل نسل جدید برای ۲۰۲۷

ماموریت ویژه فدراسیون والیبال به اَله/ تشکیل نسل جدید برای
۲۰۲۷
آذرماه سال گذشته بود که فدراسیون والیبال ایران با اخذ امتیاز طرح توسعه والیبال فدراسیون جهانی با الساندرا کمپدلی برای همکاری در راه توسعه و پیشرفت والیبال زنان ایران به توافق رسید و این مربی ایتالیایی که در سال ۲۰۱۷ در کنار خولیو ولاسکو مسئولیت فنی و انتخاب تیم‌های پایه ایتالیا را در رده نوجوانان دختر و پسر بر عهده داشت و در زمینه استعدادیابی و کشف بازیکنان با مربیان بزرگی در این کشور همکاری کرده بود برای هدایت تیم ملی زنان و برنامه ریزی نظارت بر روی تیم‌های پایه زنان ایران راهی تهران شد.
کمپدلی از ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۰ کار خود را در ایران با بررسی و نظارت بر مسابقات مختلف در رده زنان از جمله لیگ برتر آغاز کرد و نخستین اردوی آمادگی تیم ملی والیبال زنان ایران را در روز یکم اسفندماه سال ۱۴۰۰ با حضور ۵۰ بازیکن در دو گروه آغاز کرد و پس از ۱۱ مرحله اردوی انتخابی و آمادگی در ایران و سه اردوی برون مرزی موفق به کسب مدال نقره بازی‌های همبستگی کشور‌های اسلامی با تیم ملی زنان کشورمان شد و در رقابت‌های جام کنفدراسیون زنان ایران به مقام هفتم رسید.
در همین راستا جلسه کمیته فنی فدراسیون روز دوشنبه ۱۸ مهرماه در نشست شش ساعته خود عملکرد تیم‌های ملی زنان و رده‌های سنی مختلف ایران در سال ۱۴۰۱ را بررسی کرد و راهکار‌هایی برای بهبود وضعیت، رشد و توسعه والیبال حرفه‌ای زنان تعیین کرد که توجه و تمرکز کامل بر روی استعدادیابی حرفه‌ای در زمان مناسب و تربیت و پرورش بازیکن از سنین پائین از جمله محور‌های اصلی خروجی کمیته فنی برای رشد و افزایش سرعت والیبال زنان کشورمان در سطح آسیا و جهان بود.
بر این اساس، با توجه به اینکه فدراسیون جهانی والیبال از سال ۲۰۲۴ مسابقات جهانی دختران و پسران زیر ۱۷ سال جهان را برگزار خواهد کرد و سال آینده مسابقات قاره‌ای این رده‌های سنی برگزار خواهد شد، این مربی ایتالیایی از سوی داورزنی رئیس فدراسیون والیبال مامور انتخاب و پرورش بازیکنان تشکیل تیم ملی زیر ۱۶ سال ایران برای شرکت در رقابت‌های دختران زیر ۱۶ سال آسیا شد.
مسابقات والیبال استعدادیابی دختران زیر ۱۴ سال کشور از روز جمعه ۲۲ مهرماه با ورود تیم‌ها به فریدون‌کنار آغاز شده است و کمپدلی روز گذشته راهی این شهر شد تا استارت تیم ملی زنان سال ۲۰۲۷ را با شناسائی استعداد‌های برتر این مسابقات آغاز کند.
لازم به ذکر است بر اساس گزارش هیات رئیسه فدراسیون والیبال، فدراسیون والیبال تنها فدراسیونی است که تا ۵۰ درصد از بودجه تیم‌های ملی خود را در بخش بانوان سرمایه گذاری کرده است تا والیبال زنان ایران نیز بتواند در آینده‌ای نزدیک به والیبال مردان برسد.
والیبال زنان ایران پس از یک دهه شرکت در رقابت‌های آسیایی و کسب نخستین مدال بین المللی خود در بازی‌های کشور‌های اسلامی اکنون به فکر آینده‌ای روشن‌تر در سال ۲۰۲۷ در مصاف با قدرت‌های والیبال زنان آسیا و جهان است. رویایی که تا کمتر از ۱۰ سال پیش برای مردان والیبال ایران نیز دست نیافتنی بود.
این در حالیست که در ابتدای سال جاری فدارسیون جهانی والیبال برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی قاره‌ها در رده سنی دختران و پسران زیر ۱۶ سال را تصویب کرد، بنابر این نخستین تورنمنت رسمی کمپدلی پس از تشکیل تیم ملی زنان ۲۰۲۷ ایران، حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا خواهد بود که در سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8260559/ماموریت-ویژه-فدراسیون-والیبال-به-اَله-تشکیل-نسل-جدید-برای-۲۰۲۷

دکمه بازگشت به بالا