اخبار بین المللی

اظهارات ملک سلمان درباره ایران و جهان

اظهارات ملک سلمان درباره ایران و جهان
«ملک سلمان عبدالعزیز» پادشاه سعودی در اظهاراتی درباره مسائل مختلف جهانی صحبت کرد. او درباره بازار انرژی جهانی گفت: «ریاض در چارچوب استراتژی نفتی خود سخت تلاش می‌کند تا از ثبات و تعادل در بازار جهانی نفت حمایت کند.»
کشور‌های غربی و به طور خاص آمریکا، در پی بالا رفتن قیمت انرژی، در ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند تولید نفت در باقی کشور‌ها را افزایش دهند. با این حال اوپک پلاس هفته گذشته اعلام کرد تولید روزانه نفت خود را از ماه نوامبر به میزان ۲ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد.
در همین راستا مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه‌ای تأکید کرد که هیچ برنامه‌ای برای دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با ولیعهد عربستان در اجلاس گروه بیست وجود ندارد.
پادشاه سعودی در ادامه اظهارات خود از عراق نام برد و با تأکید بر حمایت از صلح و ثبات در عراق، گفت: «امنیت و ثبات عراق رکن اساسی امنیت و ثبات منطقه است.»
ملک سلمان همچنین با حمایت از تلاش‌های بین‌المللی با هدف یافتن راه حل سیاسی برای بحران اوکراین، افزود: «ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم تلاش‌های خود را برای جلوگیری از گسترش سلاح‌های کشتار جمعی و تضمین عاری بودن خاورمیانه از این سلاح‌ها تشدید کند.»
پادشاه سعودی در ادامه ادعا‌های مقامات عربستانی درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفت: «ما از ایران می‌خواهیم که فوراً به تعهدات هسته‌ای خود عمل کند و با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کامل داشته باشد.»

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8260776/اظهارات-ملک-سلمان-درباره-ایران-و-جهان

دکمه بازگشت به بالا