اخبار بین المللی

هشدار وزیر بهداشت آلمان درخصوص تعطیلی بیمارستان‌ها

هشدار وزیر بهداشت آلمان درخصوص تعطیلی بیمارستان‌ها
کارل لوتریاخ، وزیر بهداشت آلمان شب گذشته (یکشنبه) هشدار داد که احتمال دارد بیمارستان‌ها به خاطر بحران سوخت و تورم کنونی تعطیل شوند.
به گزارش پایگاه خبری النشره، لوتریاخ در مصاحبه با خبرگزاری ARD گفت: بیمارستان‌ها در شرایط خاصی قرار دارند، چرا که اگر به سرعت و به صورت جدی به داد آن‌ها نرسیم، تعطیل خواهند شد.
او افزود: روز سه‌شنبه با کریستین لیندنر، وزیر دارایی آلمان در خصوص میزان و اقداماتی که می‌توان برای کمک به بیمارستان‌ها انجام داد، گفتگو خواهم کرد.
وزیر بهداشت آلمان همچنین اعلام کرد صحبت از تشکیل صندوق ویژه به سبک آنچه برای ارتش آلمان رخ داد، نیست، چرا که نمی‌توانیم برای هر بخشی یک صندوق ویژه [برای کمک مالی] ایجاد کنیم.
در آغاز هفته، انجمن بیمارستان های آلمان خواستار اقدامات سیاسی سریع برای بهبود اوضاع شده و اعلام کرد در غیر این صورت خطر بسته شدن بسیاری از بیمارستان ها به دلیل شرایط اضطراری اقتصادی وجود دارد. بر این اساس سقف کلی قیمت گاز فقط در ماه مارس کمک کافی نیست.
دو سوم افزایش هزینه‌های کشف نشده ناشی از افزایش قیمت تجهیزات پزشکی، دارویی، غذا و خدمات و تنها یک سوم به دلیل هزینه‌های بالای انرژی بوده است. مجموع شکاف بودجه در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به ۱۵ میلیارد یورو می‌رسد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8260823/هشدار-وزیر-بهداشت-آلمان-درخصوص-تعطیلی-بیمارستان‌ها

دکمه بازگشت به بالا