اخبار فضای مجازی

صعود دادمرز و محمدی به نیمه نهایی/ شکست ناباورانه قهرمان سنگین وزن ایران

صعود دادمرز و محمدی به نیمه نهایی/ شکست ناباورانه قهرمان
سنگین وزن ایران
مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان از ظهر امروز (دوشنبه) در شهر پونت ودرا کشور اسپانیا آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف خود رفتند.
بر همین اساس در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ احمت تاشکین اوغلو از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر ۱ نورزات کابدیرآخیموف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. دادمرز در این مرحله به مصاف دنیس می‌های از رومانی می‌رود.
در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ احمد باقدودا از مصر را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ریوتو ایکیدا از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۱ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدی در این مرحله به مصاف برنده کشتی میان مصطفی ایلدیریم از ترکیه و ضیا باباشوف از آذربایجان می‌رود.
در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با  نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان از ارمنستان شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها ادامه دهد.
در وزن ۸۷ کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ کریستین زمپ از سوئیس را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ موهیوتدین ساریجیجک از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ماکسات سایلاو از قزاقستان با نتیجه ۹ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا به گروه بازنده‌ها راه یابد.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی قهرمان سال ۲۰۲۱ جهان در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر پائول مورالس از مکزیک را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی ناباورانه با نتیجه ۷ بر ۱ مغلوب میخایلو ویشنیوتسکی قهرمان جوانان جهان از اوکراین شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8261232/صعود-دادمرز-و-محمدی-به-نیمه-نهایی-شکست-ناباورانه-قهرمان-سنگین-وزن-ایران

دکمه بازگشت به بالا