اخبار فضای مجازی

اتفاقات اخیر صدور روادید برای ورزشکاران را با مشکل مواجه کرده است/ انرژی ملی پوشان در بازی با آمریکا کم می‌شود 

اتفاقات اخیر صدور روادید برای ورزشکاران را با مشکل مواجه
کرده است/ انرژی ملی پوشان در بازی با آمریکا کم می‌شود 
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان  در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهار  کرد: امیدوارم آغاز هفته تربیت بدنی هفته  خوبی باشد و بتوانیم یک سال جدیدی را آغاز کنیم. امیدوارم در سال جدید ورزش بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌ها گام بهتری را در این زمینه برداریم. همه دستگاه‌ها وظیفه دارند بعد همگانی ورزشی را پیگیری کنند. کیفیت حرکت در طول زندگی بستگی به مدیریت مدیران دارد. ما هم به دنبال آن هستیم که همه مردم از ابعاد مختلف ورزش بهره‌مند شوند. اکنون در دنیا رویکرد‌های همگانی به منظور کاهش هزینه‌های درمانی دنبال می‌شود. بعد دیگر، قهرمانی است؛ قهرمانان روی سکو می‌روند و همه خوشحال می‌شوند.
دوست دارم به ۲ میلیون متر مربع سرانه ورزش کشور بپردازم 
او ادامه داد: همه دوست دارند ورزشکاران و تیم‌هایشان موفق باشند و تلاش کنند. بعد دیگر نیز علاقه‌مند هستیم که ورزشکاران به بعد حرفه‌ای نزدیک شوند و امیدوارم در سالی که پیش‌رو داریم، در این زمینه موفق باشیم و از تمام ظرفیت‌ها بهره ببریم. ما ۱۴ هزار هیئت ورزشی داریم و قرار است از عملکردمان گزارشی به رئیس جمهور بدهیم. این گزارش آماده شده و همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در چند مورد نظر او را بگیریم. همچنین درخصوص تجهیزات نیز درخواست‌هایی خواهیم داشت. ما در یک سال گذشته ۶۷۰۰ رویداد برگزار کردیم و برنامه‌های زیادی هم در پیش داریم. خیلی دوست دارم به عدد ۲ میلیون متر مربع سرانه ورزش کشور اشاره کنم چرا که این سرانه‌های ورزشی نباید نادیده گرفته شود.  
۲ هزار قلم  تجهیزات ورزشی به روستاها تحویل داده شد 
سجادی گفت: همچنین ما در بخش ورزش‌های روستایی هم پیشرفت خوبی داشتیم. در حال حاضر در روستا‌ها خانه‌های ورزش‌های روستایی را داریم که طبق گزارش‌ها ۸ هزار خانه ورزش روستایی تجهیز شده است و حداقل ۲ هزار قلم تجهیزات ورزشی هم در هفته تربیت بدنی به خانه‌های ورزش‌های روستایی تحویل داده خواهد شد برسند.
گزارشی از هیئت مدیره پرسپولیس دریافت نکرده ام 
وزیر ورزش درباره علت تغییرات در باشگاه استقلال اظهار  کرد: تغییرات را همیشه به فال نیک می‌گیریم و همیشه چیز بدی نیست و تصمیم گیری‌هایی که در هیئت مدیره اتفاق می‌افتد خیلی پیچیده نیست در خصوص پرسپولیس هم هنوز گزارشی از هیئت مدیره برای من ارسال نشده است، اما چیزی که مهم است تغییر کردن ماهیت مالی مدیریت این ۲ باشگاه است هم برای استقلال و هم برای پرسپولیس که همیشه برای ما مهم هستند. علت تغییر آجورلو مدیریتی بوده است. از همین جا هم از آجورلو و همکارانم در استقلال تشکر می‌کنم و امیدوارم در آینده بتوانیم در بخش‌های دیگر از تجربیات آجورلو استفاده کنیم.
صحبت های من در درباره ورزشکاران تحریف شده بود 
سجادی گفت: ورزش پدیده اجتماعی و مردمی است، در آن جلسه من صحبت‌هایی مطرح کردم، اما صحبت‌های من تحریف شد، اصل حرف این بود که در دوره دفاع مقدس، ورزشکاران و به ویژه فعالان ورزش‌های رزمی حضور پررنگ داشتند، حتی در نیروی انتظامی و راهور؛ کمک ورزش در عرصه‌های مختلف قابل توجه بوده است. در این نشست تاکید کردم که ورزش پا به پای سایر اتفاقات است، در این میان برخی اظهارنظر‌هایی داشتند که از آن‌ها در خارج از کشور سواستفاده شد، خواستم یادآوری کنم که ورزشکاران در اتفاقات مختلف مانند سیل و زلزله مشارکت داشته اند.  
اتفاقات اخیر صدور روادید برای ورزشکاران را با مشکل مواجه کرده است 
وزیر ورزش تصریح کرد: درباره بکارگیری نیرو‌ها باید عنوان کنم که ورزش خانه ورزشی‌هاست. این را بار‌ها گفته‌ام. خیلی خوب است که در مدیریت وزارت ورزش از ورزشی‌ها استفاده شود، اما معذوراتی وجود دارد. به هر حال نقد می‌شود و تحریف هم صورت می‌گیرد. جایی که بتوانیم از ورزشی‌ها استفاده می‌کنیم. اتفاقات اخیر در ایران روی تصمیم خیلی از تیم‌های خارجی برای سفر به ایران تاثیر گذاشته و حتی صدور روادید برای نمایندگان کشورمان را با مشکل مواجه کرده است، وزارت ورزش برای جلوگیری از ادامه این مشکل چه تدبیری دارد؟ این پرسش یک خبرنگار بود که وزیر ورزش در پاسخ به آن گفت: بله، در کشتی، جانبازان و … مشکلاتی برای صدور ویزا داشتیم. تلاش می‌کنیم که این موارد را بررسی کنیم، در مورد بازی در کشور ثالث هم هنوز گزارشی به بنده اعلام نشده است، اما تمهید مقدمات می‌کنیم، باید در نظر داشته باشید که هر رویداد بین‌المللی یک مرجع دارد که قابل مذاکره است. حتما پیگیر موضوع خواهیم بود تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.
به تعاملات با آسیا اعتقاد داریم 
وزیر ورزش درباره اینکه در راه جام‌جهانی قطر کمک حال ایران بود، آیا این همکاری‌ها در سایر زمینه‌ها ادامه خواهد داشت؟ گفت: به تعاملات‌مان در آسیا اعتقاد و اطمینان داریم، اما ما ۱۴ ماه است که آمده‌ایم، اگر می‌خواستیم از ظرفیت دوحه بیشتر استفاده کنیم باید به ۲، ۳ سال قبل بازمی‌گشتیم، اگر به دنبال دستاورد از مسابقات دوحه بودیم باید از ۲، ۳ سال قبل اقدام می‌شد در این راستا که در جنوب کشور پذیرای برخی تیم‌های جام‌جهانی و دیدار‌های تدارکاتی باشیم.
او ادامه داد: در ۱۴ ماه گذشته ستادی به ریاست مخبر تشکیل شد. وزرا و مسئولان مختلف در این ستاد عضویت دارند، کلهر به نمایندگی از وزارت ورزش در رابطه با بحث بلیت فروشی و شرایط ورزشگاه‌ها و … برای جام جهانی در این نشست شرکت داشت. تلاش داشتیم همکاری‌های لازم و دوجانبه را با قطر داشته باشیم.
جام جهانی یکی از مسابقات بزرگ حوزه خلیج فارس است 
او افزود  یکی از مسابقات بزرگ در حوزه خلیج فارس جام‌جهانی است. در حوزه خلیج فارس کشور‌ها میزبان رویداد‌های زیادی هستند. جام‌جهانی یکی از بهترین‌هاست، اما آخرین نیست. باید تعامل لازم را داشته باشیم و از ظرفیت جنوب کشور بهره ببریم، باید برنامه ریزی لازم را داشته باشیم، حتی می‌توانیم به خاطر شرایط جوی جنوب کشور، میزبان کشور‌های اروپایی در زمستان باشیم.
سجادی درباره تعامل با وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: به صورت نامحدود قهرمانانی که واجد شرایط سرباز قهرمان هستند، پس از بررسی شرایط‌شان و معرفی وزارت ورزش می‌توانند در وزارت آموزش‌وپرورش به عنوان مربی تربیت بدنی خدمت کنند.
دریافتی وزارت ورزش به اندازه فدراسیون ها نیست 
وزیر ورزش درباره بودجه فدراسیون‌ها و میزان پرداختی وزارت ورزش به آن‌ها گفت: توجه به منابع مالی رکن اصلی کار ماست، اما حدود ٧٠ درصد منابع مالی فدراسیون‌ها صرف حقوق و مزایا می‌شود یعنی اینکه تعداد کارمندان بالاست، نمی‌شود به کارمندان در پرداخت حقوق بی‌توجه بود، این مسئله در کنار تورم و افزایش نرخ دلار مشکل ساز شده است. بنا این بود نظمی حاکم کنیم و به نسبت بودجه‌ای که از سازمان برنامه‌ریزی و بودجه می‌گیریم به فدراسیون‌ها پرداختی داشته باشیم، بین‌مان توافق شد که تا شهریور شش – دوازدهم (نصف) بودجه فدراسیون پرداخت شود که انجام شده است در حالی که دریافتی خود وزارت این اندازه نبوده است.
فدراسیون ها باید هنر مدیریت مالی داشته باشند 
سجادی تصریح کرد: دلیلی ندارد بودجه در وزارت ورزش بماند، مشکل در میزان دریافتی و پرداختی و تفاوت آن است، در این زمینه هنر مدیریت مالی هم مهم است، ما تلاش می‌کنیم انضباط مالی ایجاد کنیم، اما فدراسیون‌ها هم به فکر درآمدزایی، استفاده از تبلیغات یا بهره گیری از کمک خیرین باشند.
بودجه کمیته ملی المپیک ۲ برابر می شود 
او ادامه داد: با توجه به رویداد‌های مهم سال آینده و اینکه بازی‌های آسیایی  انتخابی المپیک در خیلی از رشته‌ها را همزمان داریم، تلاش می‌کنیم بودجه کمیته ملی المپیک ۲ برابر شود. در بسیاری از رشته‌ها حضور متوالی و مدام در مسابقات برای افزایش رنکینگ کمک حال و تعیین کننده است، بنابراین باید سعی کنیم منابع مالی تامین شود.
هدف ما توسعه ورزش  است 
سجادی درباره ورزش همگانی و جداسازی صورت گرفته در فدراسیون ورزش‌های همگانی  بیان کرد: در طول سال‌های قبل برخی رشته‌ها زیر مجموعه فدراسیون همگانی قرار گرفتند. ما بررسی کردیم تا ببینیم کدام رشته‌ها ظرفیت فدراسیون شدن را دارند. ما به زودی چندین انجمن مستقل خواهیم داشت و حق آمادگی جسمانی هم این بود که فدراسیون شود. اگر من را به عنوان مدیر ورزشی قبول کنید، این اتفاق خوبی است. این ۲ در کنار هم هستند. ورزش، ورزش است و فرقی ندارد چگونه باشد. هدف ما توسعه ورزش است و این تقسیم بندی‌ها برای آن است که رسالتی روی زمین نماند.
صدور حکم برای مدیران سرخابی جزو وظایف من است 
وزیر ورزش  درباره اینکه تغییرات سرخابی‌ها در حیطه اختیارات هیئت مدیره است، اما صدور حکم با شماست این تناقض نیست؟ گفت: این از حوزه اختیارات وزیر ورزش به عنوان یک عضو هیئت مدیره است، هیئت مدیره سرخابی‌ها اعضای مختلفی دارد و من هم عضو مجمع هستم، صدور حکم جزو وظایف من است.
سجادی درباره دلایل انصراف فدراسیون فوتبال برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ گفت: از این موضوع بی‌اطلاع هستم، از پولادگر می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کند.
دوران سرپرستی فدراسیون ها بلاتکلیفی نیست 
او درباره وضعیت بلاتکلیف برخی از فدراسیون‌ها تصریح کرد: در مورد بلاتکلیفی فدراسیون‌ها باید بگویم دوران سرپرستی دوران بلاتکلیفی نیست نگویید بلاتکلیفی،   مگر هر کسی رئیس فدراسیون است اقتدار دارد؟ اقتدار خصوصیت ذاتی هر فرد است، اما وقتی فرد با حکمی پشت یک میز قرار می‌گیرد، حس اطمینان بیشتری دارد. دوران سرپرستی دوران قانونی است اگر فدراسیونی شرایط برگزاری انتخابات را نداشته باشد که نباید رها شود.
با حضور لژیونرها انسجام تیمی کامل می شود 
سجادی درباره  شرایط فعلی تیم ملی فوتبال و پیش‌بینی از جام‌جهانی و به ویژه دیدار ایران و آمریکا گفت: پیش‌بینی سخت است به خصوص در فوتبال، ثابت شده که هر کسی بیشتر زحمت کشیده باشد نتیجه می‌گیرد. کی‌روش اردو‌های کوتاه مدت را پیگیری می‌کند؛ ۲ مرحله اردو گذشته و اردوی سوم هم در پیش است. کم کم لژیونر‌ها اضافه خواهند شد و انسجام تیمی کامل می‌شود.
انرژی ملی پوشان در بازی با آمریکا کم می شود 
وزیر ورزش درباره نتیجه دیدار با آمریکا گفت: همه دوست دارند آمریکا را در جام‌جهانی شکست دهیم، ان شا الله که این اتفاق رقم بخورد، اما باید در نظر داشت که دیدار با آمریکا دیدار سوم خواهد بود یعنی انرژی ملی‌پوشان ممکن است برای این بازی کم شود!
اجازه دخالت در فوتبال را نمی دهم 
او درباره اینکه آیا امیدی به تیم ملی فوتبال دارید یا خیر! گفت: به شخصه نسبت به این دوره جام‌جهانی خیلی امیدوارم، از مجموع لژیونر‌ها ۱۶ نفر  در ترکیب تیم ملی هستند، همین تیم سریعترین صعود را داشته است. من فعال در دو و میدانی بوده، اما به خودم اجازه دخالت در این رشته را نداده‌ام، در مورد فوتبال هم همین طور بود. ماجدی به من گفت که می‌خواهند کِی‌روش سرمربی شود و اگر نشد برانکو، اگر هم با این ۲ گزینه خارجی به نتیجه نرسیدیم سه گزینه داخلی، اما در نهایت هیچ یک از این پنج گزینه سرمربی نشدند و اسکوچیچ سرمربی شد. تا اینکه بعد از انتخابات فدراسیون نام کی‌روش مطرح شد و ما مخالفتی نکردیم. در حد وظایف قانونی خود کنار ورزش هستیم.
اصحاب رسانه به بهترین شکل به قطر اعزام می شوند 
وزیر ورزش و جوانان درباره مشکلات اعزام خبرنگاران به قطر برای پوشش مسابقات جام جهانی، بیان کرد: با صداقت باید بگویم که من و همکارانم وظیفه داریم که با تاج جلسه بگذاریم و مشکل را حل کنیم. در هیئت دولت برای رئیس جمهور و مخبر این چالش‌ها را توضیح داده‌ام و اکنون فرصت این نیست که بخواهم آن‌ها را دوباره مطرح کنم. برای هزینه‌های ایاب و ذهاب و اسکان با محسن رضایی که عازم قطر هم بوده، صحبت کرده‌ام. فکر می‌کنم او هم چند جلسه با مسئولان قطری و… خواهد داشت تا بتواند این موضوع را حل کند. امیدوارم حتماً با نظر فدراسیون به جمع‌بندی برسیم که اصحاب رسانه در بهترین شکل اعزام شوند. این وظیفه ما است. وقتی می‌گوییم وزیر ورزش یعنی وزیر همه چیز؛ وقتی قرار است خبرنگاری از ایران به قطر برود ما وظیفه داریم حمایت کنیم تا تامین منابع کرده و به فدراسیون کمک کنیم تا بهترین اتفاقات رقم بخورد.
سجادی گفت: از سرخابی‌ها در روز واگذاری آن‌ها خواهش کردم در ورزش بانوان و چوگان فعالیت کنند، اما مثل اینکه امضای روی یخ بود. امیدوارم اهدفمان محقق شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8261345/اتفاقات-اخیر-صدور-روادید-برای-ورزشکاران-را-با-مشکل-مواجه-کرده-است-انرژی-ملی-پوشان-در-بازی-با-آمریکا-کم-می‌شود 

دکمه بازگشت به بالا