اخبار فضای مجازی

سرخابی ها در صورت رفع ایرادات مجوز حرفه ای می گیرند

سرخابی ها در صورت رفع ایرادات مجوز حرفه ای می گیرند
کاظم اولیایی عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال درباره وضعیت تعلیق این کمیته اظهار کرد: نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است این هفته به ایران بیایند و مدارک را بررسی کنند و ان شا الله تعلیق کمیته مجوز حرفه‌ای هم برداشته شود.
فشار‌ها باعث دادن  مهلت ۳ ماه به سرخابی‌ها شد 
اولیایی درباره علت تعلیق کمیته مجوز حرفه‌ای فوتبال گفت: به هر حال یکسری فشار‌هایی به  دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای وارد شد که ۳ ماه فرصت به سرخابی‌ها بدهیم تا مدارک خود را تکمیل کنند، اما این مهلت جنبه قانونی نداشت و در آئین نامه ذکر نشده بود. همچنین  دخالت افراد سیاسی  باعث شد که کار از ریل خارج شود.
سرخابی ها  می خواستند مدارک غیر واقعی به ای اف سی بفرستند 
او افزود: مدیران سابق سرخابی‌ها  همانند سال‌های گذشته  می‌خواستند مدارک غیر واقعی به‌ای اف سی ارسال کنند  تا مجوز حرفه‌ای بگیرند، اما این اتفاق رخ نداد. به هر حال کمیته بدوی مجوز صدور حرفه‌ای به اتفاق آرا اشکالات مدارک این ۲ باشگاه را تایید کرد و آن‌ها از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند.
اولیایی درباره اینکه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس امسال می‌توانند مجوز حرفه‌ای دریافت کنند، گفت: اگر آن‌ها مسیر درستی بروند و ایرادات مدارک خود را رفع کنند به طور حتم مجوز حرفه‌ای می‌گیرند و در لیگ قهرمانان آسیا می‌توانند شرکت کنند. البته سازمان خصوصی سازی می‌گوید که در چارچوب خودش عمل می‌کند و سهام این ۲ باشگاه را می‌فروشد و این سازمان مسیر غلطی را می‌رود.
خصوصی سازی واقعی برای سرخابی ها صورت نگرفت 
او ادامه داد: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با کج سلیقگی مسئولان به بخش خصوصی واگذار شدند و خصوصی سازی واقعی صورت نگرفت. سهام خرد را به مردم فروختند، اما همچنان این ۲ باشگاه در اختیار دولت هستند و برعملکردشان نظارت می‌کند.
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال  درباره تغییر و تحولات مدیریتی در این باشگاه گفت: من صحبت خاصی ندارم و فقط برای فتح الله زاده آرزوی موفقیت می‌کنم.
او درباره اینکه گفته می‌شود آجرلو  بدهی ۹۰ میلیاردی به تبلیغات محیطی را برای باشگاه استقلال به جا گذاشت، گفت: به نظرم نباید بدون سند و مدرک به آجرلو تهمت زد. باشگاه استقلال بازرس دارد و باید حسابرسی شود. همچنین قربان زاده مسئول خصوصی سازی سرخابی‌ها باید تراز مالی ارائه بدهد تا صحت و سقم این موضوع مشخص شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8261251/سرخابی-ها-در-صورت-رفع-ایرادات-مجوز-حرفه-ای-می-گیرند

دکمه بازگشت به بالا