اخبار بین المللی

امیدواری مسکو به احیای برجام در ماه نوامبر

امیدواری مسکو به احیای برجام در ماه نوامبر
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین ابراز امیدواری کرد مذاکرات وین در ماه نوامبر دوباره از سرگرفته شود. 
بر این اساس، اولیانوف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: از منظر من هدف حصول نتیجه در مذاکرات احیای برجام در نیمه دوم ماه نوامبر محقق خواهد شد. حقیقت این است که هیچ بهانه ای برای از مسیر خارج کردن توافق هسته ای ایران وجود ندارد. 
اظهارات این مقام روس درباره امیدواری برای احیای برجام در حالی مطرح می شود که مقامات آمریکایی طی روزهای اخیر بارها ایران را مانع از حصول توافق اعلام کرده اند. 
پیش تر رابرت مالی، مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد احیای برجام هم اینک در دستور کار واشنگتن قرار ندارد.
وی با اشاره به توقف مذاکرات احیای توافق هسته ای ایران گفت: هم اینک احیای برجام نه در دستور کار ماست و نه تمرکز واشنگتن بر روی این موضوع قرار دارد. در حقیقت هیچ تحرکی در زمینه مذاکرات وین انجام نمی شود.
این مقام آمریکایی با تکرار مواضع پیشین دولتمردان کاخ سفید تاکید کرد: واشنگتن بر این باور است باید از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای جلوگیری کند. از منظر ما دیپلماسی بهترین راه برای انجام این کار است. دولت آمریکا تمایل به رسیدن به توافق در این زمینه دارد، اما در حال حاضر تمرکز ما بر روی موضوعات دیگر است زیرا گفتگوهای احیای برجام در وین متوقف شده است.
وی بدون اشاره به مانع تراشی های واشنگتن در روند احیای برجام و اینکه دولت پیشین این کشور به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد، گفت: دلیل توقف گفتگوها و به بن بست رسیدن آن این است که تهران طی دو ماه گذشته مواضعی را اتخاذ کرده است که با بازگشت به توافق در تناقض بوده است. آنها خواسته هایی را مطرح می کنند که هیچ ارتباطی با برجام ندارد. تا زمانی که این مسئله ادامه داشته باشد، گفتگوها متوقف خواهد ماند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8261541/امیدواری-مسکو-به-احیای-برجام-در-ماه-نوامبر

دکمه بازگشت به بالا