اخبار ورزشی

با این توپ طلا فرانسه قهرمان جام جهانی نمی‌شود

در تاریخ توپ طلا هر بازیکنی که این جایزه را برده، تاکنون در آن سال موفق به قهرمانی در جام جهانی نشده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از اکیپ،  کریم بنزما مهاجم تیم ملی رئال مادرید و فرانسه توانست در کشورش برنده توپ طلا شود. با این حال این اتفاق می‌تواند یک “فال بد” برای تیم فرانسه باشد. خود مهاجم رئال مادرید آرزوی قهرمانی در جام جهانی را دارد که یک ماه دیگر آغاز می‌شود.
هیچ بازیکنی در تاریخ نبوده است که توپ طلا را برده باشد و در همان سال عنوان قهرمانی جام جهانی را نیز توانسته باشد کسب کند. 
فرانسه به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این تورنمنت بازی خواهد کرد. بنزما در تیمی که چهار سال پیش در روسیه قهرمان جام شد، نبود و به همین خاطر خیلی انگیزه دارد تا بتواند در قطر فرانسه را به قهرمانی در جام جهانی برساند و این عنوان را نیز به افتخارات خود اضافه کند. 
با این حال نباید از یاد برد که تاکنون هیچ بازیکنی نبوده است که در سالی که توپ طلا را برده عنوان قهرمانی در جام جهانی را نیز کسب کند. بازیکنان مشهوری مانند آلفردو دی‌استفانو، اوزه بیو، یوهان کرایف، روبرتو باجو، رونالدو، رونالدینیو، مایکل اوون و لیونل مسی نفراتی بودند که همگی در این امر ناکام ماندند. شایان ذکر است که کرایف، باجو و رونالدو به فینال رسیدند اما شکست خوردند.
در حالی که بنزمای ۳۴ ساله به پایان دوران حرفه‌ای خود نزدیک می‌شود، مسابقات جام جهانی قطر احتمالا آخرین شانس او ​​برای قهرمانی در جام جهانی خواهد بود.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401072614177/با-این-توپ-طلا-فرانسه-قهرمان-جام-جهانی-نمی-شود

دکمه بازگشت به بالا