اخبار فضای مجازی

مهدی: کی‌روش با تعامل برنامه تیم ملی را تغییر داد

مهدی: کی‌روش با تعامل برنامه تیم ملی را تغییر داد
سهیل مهدی درباره اینکه مسابقات لیگ برتر تا قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی به نیم‌فصل نمی‌رسد، گفت: واقعیت این است که وقتی به سمت برنامه‌ریزی برای جام جهانی می‌رویم و برخی شرایط محقق نمی‌شود، ناچار می‌شویم که برنامه را تغییر دهیم، هرچند اگر در این بین منافع ما برآورده نشود و خوشایند هم نباشد، اما تیم ملی جایگاه و اهمیت بیشتری برای مردم و ما دارد و هدف غایی تمام لیگ‌ها بحث تیم ملی است.
وی در پاسخ به این سؤال که بعد از فینال جام جهانی بازی‌های لیگ برگزار می‌شود و بعد از آن نیم‌فصل را پیش رو داریم، خاطرنشان کرد: ما اگر فرصت‌هایی را که پیش رو داریم نادیده بگیریم از دست می‌رود و در انتها، لیگ زمانی به پایان می‌رسد که با جام ملت‌ها برخورد می‌کند. ۲۶ خرداد ماه شروع جام ملت‌هاست و باید در زمان مناسب لیگ را به پایان برسانیم، وگرنه به جام ملت‌ها و لیگ قهرمانان برخورد می‌کنیم. احتمال دارد که تعطیلی لیگ را با رقابت‌های جام حذفی و مسابقات دیگر پشت سر بگذاریم. تغییر زمان مسابقات، پنجره نقل‌وانتقالات ما را هم عوض می‌کند و نمی‌دانیم فیفا این تغییرات را می‌پذیرد یا نه. امیدواریم که از این چالش‌ها سربلند بیرون بیاییم. باید اوایل خرداد لیگ را تعطیل کنیم تا کمپ تیم ملی و برنامه‌ریزی برای آمادگی تیم ملی را داشته باشیم تا برای قهرمانی جام ملت‌های آسیا تلاش کنیم.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفتگو می‌کرد، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «فصل نقل‌وانتقالات را در بین کدام هفته‌ها خواهیم داشت؟»، یادآور شد: ما بلافاصله بعد از هفته پانزدهم موظف هستیم فصل نقل‌وانتقالات را شروع کنیم، طبق قانون آخرین روز نیم‌فصل اول، آغاز پنجره نقل‌وانتقالات است و ما ۲۸ روز زمان نقل‌وانتقالات را داریم که این زمان می‌شود در خلال مسابقات هم باشد. البته شاید با توجه به شرایط‌مان تعداد روز‌های نقل‌وانتقالات کمتر هم باشد. به هرحال می‌توانیم همین‌طور که مسابقات هفته‌های شانزدهم و هفدهم را برگزار می‌کنیم نقل‌وانتقالات باشگاه‌ها هم انجام شود.
مهدی در مورد زمان برگزاری جام حذفی هم گفت: ما سعی می‌کنیم یکی دو هفته‌ای را که تیم‌ها می‌خواهند استراحت داشته باشند با جام حذفی جبران کنیم. فکر می‌کنم تا قبل از جام جهانی و یک هفته بعد از جام جهانی می‌توانیم جام حذفی را به مرحله سوم و چهارم برسانیم تا تیم‌های لیگ برتری هم حضور داشته باشند. برخی از دوستان از ما خرده می‌گیرند که چرا اینقدر در برنامه‌ریزی‌ها نوسان داریم، اما باید بگویم این به دلیل مسائلی است که برای ما پیش می‌آید. برای مثال جدیداً تعداد پرواز تیم‌ها کم شده است و اکثر آن‌ها با مشکلات پرواز و تهیه بلیت مواجه شدند که موضوع جدیدی است و پیش روی ما قرار گرفته.
وی راجع به تغییر در برنامه‌های مینی‌کمپ تیم ملی و اعتراض‌هایی که صورت گرفته بود، تصریح کرد: یک سوءتفاهمی پیش آمد که سرمربی تیم ملی با تعامل پذیرفتند و جا دارد من از ایشان تشکر کنم. برنامه‌ای بود که ملی‌پوشان پرسپولیس و استقلال به صورتی در مینی‌کمپ حضور داشته باشند که فرصت بیشتری برای آماده‌سازی داشته باشد و این بحث با تعامل حل شد و مشکلی پیش نمی‌آید.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال که دربی در تاریخ ۲ دی ماه برگزار خواهد شد یا خیر اظهار داشت: ما هنوز تاریخی را اعلام نکردیم و گفته‌ایم که بلافاصله از بعد از ۲۸ آذر ماه که فینال جام جهانی برگزار می‌شود، پیگیری مسابقات لیگ را پیش رو داریم. در این بین می‌تواند اولین رقابت دربی باشد، اما تاریخ دقیق آن را ندادیم. باید ببینیم برنامه‌ریزی چطور می‌شود. اگر یک یا دو روز در تقویم جابجایی داشته باشیم، ممکن است برنامه بازی‌ها با شب‌های قدر تداخل پیدا کند و تغییر یک روز شاید برنامه یک هفته را به تعویق بیندازد. امیدوارم که در تعطیلات مسابقات به دلیل جام جهانی هم شاهد موفقیت تیم ملی باشیم و هم بازیکنان لیگ برتری با بدنسازی خوب بتوانند با آمادگی کامل در ادامه مسابقات لیگ شرکت کنند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8261808/مهدی-کی‌روش-با-تعامل-برنامه-تیم-ملی-را-تغییر-داد

دکمه بازگشت به بالا