اخبار سیاسی

قاسمی: در شهرهایی که کمبود زمین نداریم واحد های ویلایی می‌دهیم

قاسمی: در شهرهایی که کمبود زمین نداریم واحد های ویلایی
می‌دهیم
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی پس از نشست مشترک با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: بنده همواره در کمیسیون عمران مجلس حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهم. سوالات نمایندگان عمدتا در خصوص موضوعات مسکن از جمله وضعیت طرح نهضت ملی مسکن است. جلسه امروز هم بسیار طولانی، اما مفید بوده و نمایندگان نکات مد نظر خود را مطرح کردند.
وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن افزود: با اجرای این طرح کار بزرگی را شروع کردیم، همان گونه که مدت‌ها پیش مطرح کردیم، روند تامین زمین تقریبا به نقطه بسیار خوبی رسیده و پس از حضور رئیس جمهور در وزارت راه و شهرسازی بیان کردیم که برای حدود ۹۰۰ شهر کشور که جهت تأمین زمین، مشکلی نیست و مردم هم که در خانه‌های یک طبقه زندگی می‌کنند، زمین‌های ۲۰۰ الی ۲۵۰ متری به همراه تسهیلات در اختیارشان قرار می‌دهیم و آن‌ها متعهد می‌شوند که طی یک سال و نیم خانه‌هایی به صورت ویلایی بسازند، این قرار داد میان وزارت راه و سازنده که مردم هستند، ایجاد می‌شود.
قاسمی تاکید کرد: حجم گسترده‌ای متقاضی برای این نوع واگذاری‌ها وجود داشته و هم اکنون در شهر‌هایی که مشکل زمین نداریم این طرح را با جدیت آغاز کرده ایم، در مرکز استان یزد حدود ۴۰ هزار واحد مسکونی تک واحدی به مردم داده خواهد شد، در سایر استان‌ها نیز به دنبال اجرای این طرح و تغییر نظام شهرسازی هستیم.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8262236/قاسمی-در-شهرهایی-که-کمبود-زمین-نداریم-واحد-های-ویلایی-می‌دهیم

دکمه بازگشت به بالا