اخبار استان ها

طلب ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری کاشمر از دستگاه‌های دولتی

طلب ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری کاشمر از دستگاه‌های
دولتی
ایسنا/خراسان رضوی شهردار کاشمر گفت: شهرداری کاشمر از دستگاه‌های دولتی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که هنوز پرداخت نشده است.

اصغر کوهسرخی چهارشنبه شب، ۹ شهریور ماه، در اولین نشست خبری و هم‌اندیشی خود با اصحاب رسانه در شهرداری این شهرستان افزود: اکنون در بیش از ۴۰ نقطه شهر شاهد انجام فعالیت‌های عمرانی هستیم. علی‌رغم اینکه طرح جامع کاشمر در سال گذشته ابلاغ شد اما بیش از ۱۲۰ مورد مغایرت در آن شناسایی شده که امیدواریم بتوانیم این مشکلات را در طرح تفصیلی رفع کنیم. تلاش می‌شود برخی محلاتی که قبلا در خارج از محدوده شهر ساخته شده‌ را بر اساس ماده ۷۰ وارد محدوده طرح جامع کنیم.
شهردار کاشمر تصریح کرد: در حال حاضر در راستای ایجاد درآمد پایدار کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی شهرداری کاشمر افتتاح شد و اکنون ۱۷۰۰ تن قیر در مخازن آن ذخیره شده‌ است و طرح نهضت آسفالت معابر را آغاز کرده‌ایم.
وی گفت: طی یک ماه گذشته حدود ۲۲ هزار متر مربع آسفالت معابر در شهرستان انجام شده و طی چند روز آینده ۳۰ هزار متر مربع آسفالت دیگر با اعتبار هشت میلیارد تومان انجام می‌شود.
کوهسرخی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۳۰ معبر شناسایی و آسفالت آن به متراژ ۲۱۲ هزار متر مربع طی چند روز آینده آغاز می‌شود. همچنین تمام کوچه‌های جنوب شهر بدون دریافت هیچگونه هزینه‌ای آسفالت و تایل فرش خواهد شد.
شهردار کاشمر بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی شهرداری برای اجرای پروژه‌های عمرانی کاشمر هزینه شده است.
وی از نصب ۵۰ کیلووات پنل‌ خورشیدی روی پشت‌ بام فرهنگسرای در حال احداث این شهر که از سال ۹۶ خریداری شده بود، خبر داد و گفت: بودجه شهرداری برای سال ۱۴۰۱ بالغ‌ بر ۱۴۰ میلیارد تومان به تصویب رسیده که تا پایان تیر ماه ۳۱ درصد آن تحقق یافته است.
کوهسرخی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان به کار گرفته‌ایم، از وجود سه سالن نیمه‌تمام ورزشی و برخی پروژه‌های دیگر نیز خبر داد و افزود: از شهروندان انتظار داریم در کنار انتقادهایی که دارند، خدماتی که انجام می‌شود را هم ببینند.
وی تصریح کرد: برای پروژه نیمه‌تمام فرهنگسرا ۶ میلیارد تومان از منابع داخلی تامین اعتبار شده است. توزیع عادلانه خدمات در تمام نقاط مختلف شهر در حال انجام است. روزانه بیش از ۱۰۰ تن زباله در کاشمر دفن می‌شود که می‌توان از این پسماند به بهترین نحو استفاده کرد. اکنون در حال آماده کردن بسترهای لازم برای تفکیک زباله از مبدا هستیم.
شهردار کاشمر با بیان اینکه باید توجه داشت آن درصد از اراضی دولتی که وارد محدوده شهری می‌شود، سهم شهرداری است، گفت: براساس بررسی‌های انجام شده ۲۵۷۰ قطعه زمین دولتی داخل محدوده شهر کاشمر است که ۲۵۷ قطعه آن سهم شهرداری است اما تاکنون فقط ۶۹ قطعه به شهرداری واگذار شده که سند همین تعداد را هم به نام شهرداری منتقل نکرده‌اند و به نوعی بدعهدی شده است.
کوهسرخی افزود: به رغم اینکه طی یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین شهرداری، استانداری و اداره راه و شهرسازی استان ۹ کیلومتر از محور کاشمر به شادمهر توسط شهرداری انجام شده ولی هنوز هزینه‌هایی را که انجام داده‌ایم را به شهرداری برگشت نداده‌اند.
انتهای پیام

سورس :
https://www.isna.ir/news/1401061007983/طلب-۱۰۰-میلیارد-تومانی-شهرداری-کاشمر-از-دستگاه-های-دولتی

دکمه بازگشت به بالا