اخبار بین المللی

علیرغم بهبود عرضه بنزین، پاریس همچنان با کمبود مواجه است

علیرغم بهبود عرضه بنزین، پاریس همچنان با کمبود مواجه
است
«اگنس پانیر روناچر» وزیر انتقال انرژی فرانسه در مصاحبه با رادیو فرانسه گفت که عرضه بنزین در این کشور بهبود یافته، اما پاریس همچنان مشکل دارد.
این وزیر فرانسوی در بخشی از مصاحبه خود گفت: «نشانه‌هایی از بهبود کلی در عرضه بنزین به جایگاه‌های سوخت در فرانسه دیده می‌شود، اما وضعیت در ناحیه ایل دوفرانس که پاریس یکی از شهرستان‌های آن است، همچنان دشوار است. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شرایط بهتر شود.»
از روز‌های قبل کارگران بخش‌هایی مانند «حمل‌ونقل، انرژی، آموزش، جمع‌آوری زباله و کشاورزی» اعلام کرده بودند که روز سه‌شنبه هفته جاری به فراخوان اتحادیه‌های کارگری در این کشور برای اعتصاب سراسری ملحق می‌شوند. روز گذشته اعتصاب کارگران صنایع و بخش‌های مختلف فرانسه به حمل و نقل شهری ضربه وارد کرد تا جایی که حدود نیمی از بار ترافیکی قطار‌های شهری به حالت تعلیق درآمد.
شرکت فرانسوی توتال به تازگی یک قرارداد جدید امضا کرد تا تولید گاز طبیعی قطر را افزایش داده تا به این ترتیب با بحران انرژی در اروپا مقابله کند. با وجود این اعتصابات مشخص نیست توتال تا چه اندازه ضرر خواهد کرد. بیشتر کارکنان شرکت توتال انرژی فرانسه به دعوت اتحادیه‌های کارگری و به ویژه کنفدراسیون عمومی کار (CGT) اعتصاب خود را از ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) آغاز کردند و این اعتصاب از آنجا که در مهلت مقرر به نتیجه نرسید تا امروز ادامه یافته است. خواسته کارکنان توتال انرژی، افزایش ۱۰ درصدی دستمزد است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8262725/علیرغم-بهبود-عرضه-بنزین-پاریس-همچنان-با-کمبود-مواجه-است

دکمه بازگشت به بالا