اخبار بین المللی

گروسی: مذاکرات برجام به بن‌بست رسیده است

گروسی: مذاکرات برجام به بن‌بست رسیده است
«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که اکنون در سفر‌های متعدد بین کی‌یف و مسکو به سر می‌برد، در پاسخ به خبرنگار رویترز درباره برجام مدعی شد که مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای ایران به بن‌بست رسیده است.
گروسی گفت که دسترسی آژانس به اطلاعات درباره ایران مختل شده، زیرا در ماه‌های اخیر بازرسان اجازه بازدید از سایت‌ها را ندارند و همچنین افزود: «مذاکرات برجامی اکنون به بن‌بست رسیده است.»
این در حالی است که روز گذشته «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، ابراز امیدواری کرد مذاکرات برجام در ماه نوامبر دوباره از سرگرفته شود و در پیامی توییتری نوشت: «به نظر من حصول نتیجه در مذاکرات احیای برجام در نیمه دوم ماه نوامبر محقق خواهد شد. حقیقت این است که هیچ بهانه‌ای برای از مسیر خارج کردن توافق هسته‌ای ایران وجود ندارد.».
اما در مقابل آمریکا مدعی است که دیگر تلاشی برای برجام نمی‌کند و از مذاکرات عقب‌نشینی کرده است. «رابرت مالی» مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا در همین راستا اعلام کرد احیای برجام هم اینک در دستور کار واشنگتن قرار ندارد.
پیش از رابرت مالی، وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرده بود که تمرکز دولت این کشور در حال حاضر نه بر احیای توافق برجام، بلکه ناآرامی‌ها در ایران است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8262820/گروسی-مذاکرات-برجام-به-بن‌بست-رسیده-است

دکمه بازگشت به بالا