اخبار ورزشی

رشد ۱۳ درصدی مصرف برق در هفته گذشته

رشد ۱۳ درصدی مصرف برق در هفته گذشته
مصطفی رجبی مشهدی، ضمن اشاره به افزایش مصرف برق در مهرماه امسال  در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته گفت: تابستان امسال با همکاری همه مشترکین به خصوص در بخش خانگی به بهترین شکل ممکن سپری شد و خاموش نشدن چراغ خانه‌های مردم در کنار آمار مثبت رشد تولید صنایع گواه این مسئله است.
او گفت: یکی از اتفاقاتی که بعد از گذر فصل گرم و با شروع مهرماه شاهد آن هستیم رشد مصرف قابل توجهی است که در حامل انرژی برق رخ داده و روند متفاوتی به نسبت سال‌های گذشته داشته است.
مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در بیان نشانه‌های افزایش رشد مصرف برق در مهرماه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته گفت: برای مثال در تاریخ ۱۶ مهرماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵ دقیقه اوج بار مصرف برق به ۵۰ هزار ۳۰۴ مگاوات رسید، درحالیکه اوج بار مصرف برق در روز مشابه سال ۱۴۰۰ معادل ۴۵ هزار و ۷۵ مگاوات بوده است، به معنای دیگر در این روز ما شاهد رشد ۱۱.۶ درصدی اوج بار مصرف برق بوده‌ایم.
او گفت: بازگشایی مدارس، مراکز آموزشی و از سر گرفته شدن کسب وکار‌ها و فعالیت‌هایی که در فصل تابستان تعطیل بوده به دنبال تغییر ساعت فعالیت ادارات از مهمترین دلایل رشد مصرف برق در مهرماه سال جاری محسوب می‌شود، از طرفی با نگاهی به آمار میزان مصرف برق اینروز‌ها به نظر می‌رسد، مردم و برخی ادارات همچنان وسایل سرمایشی خود را خاموش نکرده‌اند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8263071/رشد-۱۳-درصدی-مصرف-برق-در-هفته-گذشته

دکمه بازگشت به بالا