اخبار فضای مجازی

واکنش وزیر ورزش به موضع گیری علیه شهدای ورزشکار

واکنش وزیر ورزش به موضع گیری علیه شهدای ورزشکار
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مراسم غبارروبی مزار شهدای گرانقدر امامزاده علی‌اکبر (ع) چیذر که به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد، اظهار داشت: برنامه امروز در راستای برنامه مدون هفته تربیت بدنی از سوی وزارت ورزش برگزار شد. از همکارانم به خاطر خلاقیتی که داشتند، تشکر می‌کنم. جمع قابل احترامی از پیشکسوتان، عزیزان و دست‌اندرکاران ورزش ادای دین کرده و مزار تک تک شهدا را غبارروبی کردند. خیلی از دوستان برای لحظات و دقایقی از خاطرات‌شان گفتند و جالب بود حتی محل تمرین شهدا را برای من بیان کردند که فلان شهید در فلان زورخانه تمرین می‌کرد. یکی از مکان‌ها، ورزشگاه شهدای قیطریه بود. سال گذشته در آغاز کارمان خبر بد حقوقی دادند و گفتند آقای چه سجادی نشسته‌ای و بدان ورزشگاهی با آن قدمت در قیطریه مشکل حقوقی پیدا کرد و آن را پس گرفتند و متأسفانه ورزش از داشتن آن ورزشگاه محروم شده است. از مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان تهران خواستم که پیگیری کند تا بدون اینکه حق و حقوق کسی ضایع شود مجدداً این ورزشگاه را داشته باشیم. نمی‌دانم واقعاً سرنوشت پیگیری‌مان چه خواهد شد، اما خواسته عزیزان متدین، انقلابی و ورزش‌دوست ما داشتن آن ورزشگاه است.
وی افزود: ما پنج هزار و ۱۳۶ شهید ورزش داریم که هفته گذشته یک شهید ورزشکار دیگر اضافه شد و روح‌شان شاد باشد. این‌ها شهیدانی هستند که تاکنون شناسایی شده‌اند و اگر مواردی باشد که فراموش شده باشد از همکارانم در استان‌ها خواستم پیگیر باشند. هر سال وظیفه داریم حتی به صورت نمادین در برنامه‌های‌مان درس و یادآوری از شهدا داشته باشیم. وقتی می‌گوییم ورزش پدیده فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است، حتماً ارزشی هم هست، چون در کشور ارزشی زندگی می‌کنیم. وظیفه ماست در برگزاری همه مسابقات، در افتتاحیه، اختتامیه و دیگر مراسم‌ها شهدا را در کنارمان داشته باشیم.
وزیر ورزش و جوانان در واکنش به برخی صحبت‌ها علیه شهدای ورزشکار در برخی شبکه‌های اجتماعی تصریح کرد: شهید ورزشکار می‌خواسته است به هدفش یعنی مبحث شهید شدن در راه خدا برسد و کسی که به هر چیزی بدبین بوده و دنبال عناد، یأس، ناامیدی و اهل ایراد گرفتن باشد، به هر دری می‌زند. وظیفه ما پاسداری از خون شهداست. به قول قدیمی‌ها جای پای رفتگان هموار سازد راه را. ما پنج هزار و ۱۳۶ شهید داریم و اگر تک تک فلسفه وجودی و زندگی آن‌ها را به درستی تبیین کنیم، حتماً هر وجدان بیدار و هر انسان عاقل و دارای انصاف به این مطالب آگاه می‌شود و به اشتباهش پی می‌برد یا حداقل در دلش می‌گوید ما اشتباه کردیم.
سجادی گفت: مقام معظم رهبری درباره جهاد تبیین صحبت کردند و رئیس جمهور نیز بار‌ها در جلسات دولت به این موضوع تأکید کرده و گفته است در کارهای‌تان جهاد تبیین را در نظر بگیرید و برای مردم خوب توضیح دهید.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8263616/واکنش-وزیر-ورزش-به-موضع-گیری-علیه-شهدای-ورزشکار

دکمه بازگشت به بالا