اخبار فضای مجازی

مربی خارجی در بخش پرتاب ها برای بانوان جذب می کنیم

مربی خارجی در بخش پرتاب ها برای بانوان جذب می کنیم
پریسا بهزادی نایب رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره مربی خارجی پرتابی قرار بود به ایران بیاید  و آیا در بخش بانوان هم فعالیت می‌کند، تصریح کرد: دختران پرتابی ما در رده سنی پایه مدال و مقام‌های خوبی را کسب کردند و ما نمایندگان خوبی در این بخش داریم. درخواست دادیم و نامه‌ای را به دفتر بانوان وزارت ورزش و جوانان ارسال کردیم و موافقت هم شده است. در حال حاضر فدراسیون در حال نامه‌نگاری و تعامل است تا بتوانیم در کشور‌هایی همچون روسیه، بلاروس و سایر کشور‌ها یک فکر اساسی برای دختران داشته باشیم. هم مربی خارجی بتواند سطح بازیکنان ما را افزایش دهد و هم از او به عنوان مدرس برای مربیان ایرانی استفاده کنیم.
او درباره وضعیت بانوان دونده گفت: سارینا ساعدی در رده سنی جوانان سال گذشته جواز حضور در مسابقات کنیا را دریافت کرد. با توجه به بعد مسافت و گرفتن روادید متاسفانه نتوانست به این مسابقات اعزام شود. در چند سال اخیر فدراسیون سرمایه‌گذاری خوبی را انجام داده است. در استان‌ها تلاش مضاعفی را شاهد هستیم. در مسابقات متعدد قهرمانی در رده نوجوانان و پایه و مسابقات باشگاه‌ها به دفعات دیدیم که بیش از ۴۰ رکورد را در این رده جا به جا کردند.
هدفمان سرمایه گذاری روی رده سنی نوجوانان و جوانان است 
او ادامه داد: هدف ما سرمایه‌گذاری روی این رده سنی است. حدود ۶ ماه دیگر نوجوانان ما به مسابقات ازبکستان اعزام می‌شوند تا در مسابقات قهرمانی جهان که میدان بزرگتری است، بتوانند حضور داشته باشند. آنان در مسابقات جوانان آسیا و جهانی کسب سهمیه کرده و سپس در مسابقات بزرگسالان نماینده ما شده و مقام‌آوری می‌کنند.
مدال آوری بانوان ما در بازی های آسیایی دور از دسترس نیست 
نایب رئیس فدراسیون دوومیدانی از برنامه آتی این فدراسیون برای بازی‌های هانگژو گفت: بلافاصله پس از مسابقات کویت، در چند روز آینده با گذاشتن جلساتی برای این بازی‌ها تصمیم‌گیری خواهیم کرد. در پایان سال مسابقات قهرمانی آسیا را داشته و ورزشکاران به مسابقات قهرمانی داخل سالن قزاقستان اعزام می‌شوند. در اسفند ماه مسابقات بین‌المللی صحرانوردی را داریم که باید نمایندگان خوبی را به این رویداد‌ها اعزام کنیم. قطعا مسابقات بین‌المللی بستری است که دختران ما شاهد میدان‌های بیشتری باشند. با حضور در این مسابقات بتوانند در آینده و در بازی‌های آسیایی مدال‌آوری کنند. این کار سخت است، اما دور از دسترس نیست.
رکوردهای مبینی  دچار نوسان شده است 
بهزادی درباره وضعیت ریحانه مبینی و دلایل افت کردن او  گفت: ریحانه در پرش تور تمرینات خوبی را انجام می‌دهد. نوساناتی را در رکوردهایش دارد که این بستگی به شرایط پیک او دارد. امیدوارم در مسابقات پیش رو در قزاقستان نتایج خوبی را کسب کند. دختر بسیار مستعدی است چرا که در سن کم در رشته پزشکی قبول شده و در دانشگاه هم فعالیت می‌کند. با هدفمندی خود و مربی‌اش و حتی فدراسیون امید دارم که بتواند رکورد ۶ متر و ۴۰ سانتی متری‌اش را ارتقا دهد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8263663/مربی-خارجی-در-بخش-پرتاب-ها-برای-بانوان-جذب-می-کنیم

دکمه بازگشت به بالا