اخبار ورزشی

خان‌محمدی: پرسپولیس برای ایجاد موقعیت گل باید تغییر سیستم بدهد

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید این تیم در خلق فرصت گلزنی خوب کار نمی‌کند اما در دفاع خوب است.

حسن خان‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیروزی پرسپولیس برابر ملوان در هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: بازی خوبی را شاهد بودیم و پرسپولیس توانست پیروزی ارزشمندی را به دست بیاورد. در نیمه نخست بازی‌ تقریبا پایاپای بود اما در نیمه دوم با تعویض‌هایی که انجام شد، شرایط پرسپولیس بهتر شد و توانست روی دروازه پرسپولیس فشار بیارود و به گل برسد. با اینکه در نیمه نخست هم بازی حساب شده‌ای از پرسپولیس دیدیم اما به توجه به شرایط زمین مسابقه و عملکرد خوب ملوان که تیم جوانی محسوب می‌شود، پرسپولیس توانست عملکرد خوبی در مجموع داشته باشد و به برتری برسد.
او در پاسخ به این سوال که چرا پرسپولیس در بازی‌های اخیر خود در ایجاد فرصت گلزنی خوب کار نمی‌کند هم گفت: با سیستم پرسپولیس که  ۱-۳-۲-۴ است، در فاز حمله تعداد بازیکنان کم‌تر است و تیم در کارهای دفاعی بهتر کار می‌کند. اگر قرار باشد در بازی‌ها فرصت‌های گل بیشتر خلق شود، پرسپولیس باید تغییر سیستم بدهد و در خط حمله با تعداد نفرات بیشتری بازی کند. این نظر کادر فنی است که تیم با چه سیستم و استراتژی‌ای بازی کند اما اگر می‌خواهند تیم در بازی‌های با تعداد گل بیشتری برنده باشد، مسلما باید در سیستم بازی تیم تغییراتی ایجاد شود.
خان‌محمدی در ادامه درباره اینکه پرسپولیس سخت گل می‌خورد هم گفت: در پرسپولیس امسال توجه ویژه‌ای شده تا تیم کارهای دفاعی را به خوبی انجام دهد. البته این دفاع فقط مربوط به خط دفاع نیست. گرچه خط دفاع هم بسیار خوب کار می‌کند  اما دفاع تیمی پرسپولیس امسال سازمان خوبی دارد و از همان جلو بازیکنان وظایف مرتبط با دفاع تیمی را به خوبی انجام می‌دهد. از طرف دیگر امسال دروازه‌بان خوبی هم به خدمت گرفته شده که در ثبت کلین‌شیت‌ها تاثیرگذار است. همین بسته بودن دروازه در بازی‌ها در هفته‌های پایانی به تیم کمک می‌کند.
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس با هیمن شیوه بازی می‌تواند به قهرمانی امیدوار باشد هم گفت: هواداران همیشه از پرسپولیس انتظار قهرمانی دارند و ما امیدواریم تیم به قهرمانی برسد اما درباره شیوه بازی همانطور که گفتم کادر فنی باید نظر بدهد و تصمیم بگیرد. نوع بازی که ما می‌بینیم اینگونه است که تیم فرصت‌های گل کمی نسبت به گذشته ایجاد می‌کند و در کارهای دفاعی هم عملکرد بسیار خوبی دارد. البته پرسپولیس الان در خط حمله مهاجمی چون لوکادیا دارد که از تک فرصت‌ها به خوبی استفاده می‌کند و گلزنی می‌کند.
انتهای پیام

سورس:
https://www.isna.ir/news/1401072815857/خان-محمدی-پرسپولیس-برای-ایجاد-موقعیت-گل-باید-تغییر-سیستم-بدهد

دکمه بازگشت به بالا