اخبار سیاسی

اسلامی: دست ایران در مذاکرات پُر است

اسلامی: دست ایران در مذاکرات پُر است
محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی روز چهارشنبه در تشریح برگزاری نخستین جشنواره همکار آسمانی افزود: در راستای جهاد تبیین، سازمان انرژی اتمی برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوع فرهنگی را به منظور تهیه مستند و تدوین حقایق تاریخی و حمایتگری از دستاورد‌های انقلاب اسلامی، در دستور کار خود قرار داده است.
رییس سازمان انرژی اتمی افزود: یکی از موضوعات جهاد تبیین، مرور بر وضعیت اقدامات دشمن است. در ذیل این سرفصل، موضوع شهدای هسته‌ای قرار دارد که در این مسیر، تفکری که دشمن، ترور دانشمندان ایرانی را در دستور کار خود قرار داده، با اقدامات فرهنگی روشنگری می‌کنیم.
اسلامی افزود: علاوه بر این معرفی شخصیت شهدا و راهی که این عزیزان طی می‌کردند را در دستور کار سازمان قرار داده ایم.
وی تصریح کرد: برای نخستین بار است که جشنواره همکار آسمانی به صورت درون سازمانی برگزار شد و قصد داریم از سال‌های بعد این جشنواره را به صورت ملی برگزار کنیم.
معاون رئیس‌جمهور بیان کرد: خوشبختانه در این زمینه شاهد مشارکت بسیار خوبی از سوی همکاران بودیم؛ مطالب دریافت شده از سوی همکاران شاغل در صنعت هسته‌ای مورد ارزیابی قرار گرفت و طرح‌های برتر انتخاب شد.
اسلامی تاکید کرد: موضوع حائز اهمیت این است که بتوانیم اهداف عالی انقلاب اسلامی را که در مسیر عزت ملی و پیشرفت کشور قرار دارد و نقشی را که فناوری هسته‌ای به عنوان یکی از عوامل موثر در توسعه ملی مطرح است را بسیار خوب تبیین کنیم. امید است بتوانیم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا؛ ارزش‌های مورد نظر را به نسل حاضر منتقل کرده و از این طریق یاد و خاطره این عزیزان را در جامعه گرامی بداریم.
وی عنوان کرد: همچنین از سوی دیگر باید شرایطی فراهم کنیم تا جریان روایت گری و القایی که از سوی دشمن علیه فناوری هسته‌ای در دستور کار قرار دارد را بیش از گذشته برای مردم روشن کنیم تا شاهد تنویر افکار عمومی در جامعه باشیم و به یاری خداوند متعال بتوانیم با قدرت بیشتر و همچنین سرعت بالاتری، پیشرفت و توسعه کشور را تسهیل کنیم.
رییس سازمان انرژی اتمی درباره همکاری با سایر سازمان‌ها در زمینه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: به طور طبیعی سال آینده که این جشنواره به صورت ملی برگزار می‌شود، گستره بزرگتری را در نظر خواهیم گرفت.
اسلامی خاطرنشان کرد: مساله مهم روشنگری در زمینه قصد، نیت و اراده‌ای است که خداوند در وجود شهدای والامقام به امانت نهاده و این ویژگی‌ها سبب جاودانگی این عزیزان شده است، زیرا شهدای عرصه‌های مختلف در کشور برای حفظ عزت و شرف ملت و حفاظت از دین و آیین، با خلوص نیت وارد این راه شده اند و به همین دلیل، یاد و خاطره آن‌ها جاوید خواهد ماند.
وی گفت: در سازمان انرژی اتمی سعی کردیم جشنواره همکار آسمانی را فراتر از الگو‌های یادواره‌های شهدا مد نظر قرار دهیم، زیرا ما تکلیف بزرگتری درون سازمان بر عهده داریم؛ بنابراین در فرایند جهاد تبیین سعی کردیم به نحو شایسته به بزرگداشت این عزیزان بپردازیم.
اسلامی افزود: برگزاری جشنواره همکار آسمانی، فرصت مغتنمی بود تا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای در جهت جهاد تبیین حرکت کنیم و با خنثی سازی تلاش‌های دشمنان و با تنویر افکار عمومی داخلی و بین المللی، حقایق را برای هموطنان و جهانیان آشکار سازیم.
هدف دشمنان ممانعت از دستیابی ایران به پیشرفت است معاون رییس جمهور توضیح داد: دشمنان همواره سعی کرده اند با عنوان طرح اسرار، مزاحمت‌هایی را برای برنامه هسته‌ای ایران ایجاد کنند که خوشبختانه در ماه‌های اخیر حقایق فراوانی نمایان و مشخص شد که قصد دشمنان ممانعت از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت است؛ البته آن‌ها به این نتیجه رسیده اند که اگر ایران مولفه‌های اقتدار آفرین را در اختیار داشته باشد به راحتی نمی‌توانند با ما مذاکره کنند. بررسی روند مذاکرات در ماه‌های اخیر نشان داد که دست ایران پر است و با توجه به پر بدون دستانمان و با تأسی به فرمان خداوند مبنی بر اینکه در مقابل دشمنان خود باید قوی باشیم، در مسیر درست حرکت کردیم.
اسلامی خاطرنشان کرد: علم سلطان است و خداوند تاکیدات فراوان داشته اند که برای دستیابی به پیشرفت باید به قدرت پیشرفت علمی نائل شد.
معاون رییس جمهور اظهار کرد: در سال‌های اخیر دشمنان سعی کردند با تهدید، تطمیع و ترور، مانع پیشرفت ایران در زمینه هسته‌ای شوند و حتی برای برخی شهدای صنعت هسته‌ای از هر سه روش استفاده کردند؛ اهداف و برنامه‌ای که دشمن دنبال می‌کند یک اتفاق نیست بلکه جریانی است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون دنبال شده و می‌شود.
وی تاکید کرد: امید است بتوانیم یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت هسته‌ای و سایر حوزه‌ها را به عنوان فرهنگی فراگیر در کشور نهادینه کنیم و با ذکر یاد و خاطره از شهدا و اقدامات آنها، نسل جوان را با نقش آفرینی این عزیزان در زمینه دستیابی به پیشرفت کشور آشنا کنیم.
تجلیل از ۱۰ اثر برتر در ۳ بخش هادی محمدی رییس دبیرخانه این جشنواره نیز در این مراسم اظهار کرد: از خرداد ماه ۱۴۰۱ این جشنواره آغاز شد و همکاران شاغل در صنعت هسته‌ای در سه بخش خاطره نویسی، نامه و دلنوشته آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.
وی افزود: بیش از ۱۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از میان آن‌ها تعداد ۱۳۰ اثر حائز شرایط بررسی شد و هیات داروان در هر بخش ۳ اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کردند.
وی تصریح کرد: در بخش دوم جشنواره با عنوان بخش ویژه سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مقرر شد از خانواده محترم شهدای هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران نیز تقدیر و تجلیل شود.
همچنین در آیین اختتامیه نخستین جشنواره همکار آسمانی از خانواده‌های معظم شهدای هسته‌ای قدردانی به عمل آمد.
در این مراسم از رتبه‌های اول تا سوم هر بخش از جشنواره با اعطای لوح سپاس، تندیس جشنواره و هدایای نقدی؛ تجلیل شد.
همچنین هیات داوران اثر یکی از همکاران شاغل در سازمان، با عنوان «نترس آرمیتا، بابا اینجاست» را به عنوان اثر ویژه انتخاب کردند.مراسم اختتامیه نخستین جشنواره همکار آسمانی ۹ شهریور ماه در سالن خوارزمی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227914/اسلامی-دست-ایران-در-مذاکرات-پُر-است

دکمه بازگشت به بالا