اخبار سیاسی

روایت امیرعبداللهیان از حضور در روسیه؛ میانجی‌گری برای توقف جنگ اوکراین

روایت امیرعبداللهیان از حضور در روسیه؛ میانجی‌گری برای توقف
جنگ اوکراین
حسین امیر عبداللهیان در صفحه شخصی اینستاگرام خود درباره اهداف سفرش به مسکو توضیح داد و نوشت: برای سفری کوتاه و ماموریتی مهم در روسیه به سر می‌برم. مورد اولی که از بخش‌های مهم این سفر به حساب می‌آید پیام یکی از سران کشور‌های اروپایی برای آقای رییسی است که از ایران خواسته شده در موضوع اوکراین ورود کرده و برای توقف جنگ مساعدت کند. در این مورد در خصوص مباحث انسانی و از جمله آزادی اسرای اکراینی نیز گفتگو شد.
ووی در ادامه نوشت:هدف دیگر از سفرم به روسیه، مربوط به پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران و مسائل دوجانبه از جمله مناسبات اقتصادی و تجاری بود. تجار و بازرگانان دو کشور زمینه همکاری مناسبی را یافته اند و بخش دولتی در بستر سازی کار سهم مهمی دارد. بنا شد حجم مبادلات افزایش پیدا کرده و ارتباطات در همه‌ی جوانب حفظ و گسترده‌تر شود.در مورد تحولات افغانستان، یمن، لیبی، سوریه، عراق، فلسطین و قفقاز هم رایزنی شد.
امیر عبداللهیان افزود: همچنین بخشی از مذاکرات، مربوط به توافق در خصوص رفع تحریم‌ها بود.. این نکته را هم در کنفرانس خبری مشترکم با اقای لاوروف تاکید کردم که همکارانم با دقت و سرعت ممکن در حال بررسی متن هستند و تکرار کردم که ما برای رسیدن به توافقی قوی و پایدار دارای حسن نیت هستیم.البته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از رفتار سیاسی خود فاصله بگیرد و صرفا بر تکلیف و وظیفه فنی خود متمرکز شود.برای ایران قابل قبول نیست که پس از بازگشت همه طرف‌ها به برجام مجددا شاهد برخی از دیدگا‌ه‌های سیاسی و اتهامات بی‌اساس آژانس باشیم.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8227901/روایت-امیرعبداللهیان-از-حضور-در-روسیه-میانجی‌گری-برای-توقف-جنگ-اوکراین

دکمه بازگشت به بالا