اخبار فضای مجازی

دکتر سجادی: بانوان ورزشکار باید به دنبال ارتقای رکورد‌ها باشند

دکتر سجادی: بانوان ورزشکار باید به دنبال ارتقای رکورد‌ها
باشند
دیدار بانوان مدال‌آور وزنه‌برداری و دوومیدانی کشور با وزیر ورزش و جوانان؛ سیدحمید سجادی در این دیدار با ابراز خوشحالی از افتخارآفرینی بانوان ورزشکار در میادین بین‌المللی اظهار داشت: آینده ورزش ایران در دست شما بانوان ورزشکار است. ما تعداد زیادی بانوان ورزشکار داریم و این سعادت را داشتیم که امروز در خدمت چند نفر از این افتخارآفرینان باشیم.
وی افزود: کسب مدال طلا توسط خانم حسینی بانوی وزنه‌بردار کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا اتفاق ارزشمندی است و مطمئن هستیم که سایر ملی‌پوشان دیگر نیز این ظرفیت را دارند که بتوانند در مسابقات مختلف کسب مدال کنند. رئیس جمهور بسیار پیگیر ورزش بانوان هستند و از افتخارآفرینی بانوان خوشحال می‌شوند.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: دوومیدانی‌کاران ما نیز دست به کار بزرگی زدند و با درخشش در مسابقات نوجوانان آسیا رکورد‌های خوبی را جابه‌جا کردند. ورزش کشور ما به این اتفاقات خوب نیاز دارد. همیشه اینطور نیست که همه اتفاقات خوب و مدال‌آوری‌ها در شرایط ایده‌آل ایجاد شود و ما می‌توانیم با استفاده از حداقل‌ها نیز دست به کار‌های بزرگی بزنیم.
سجادی افزود: نیاز به یکسری خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها داریم که بتوانیم دست به اقدامات بززگ و افتخارآفرینی در میادین بزرگ بزنیم. وظیفه داریم که از طریق ادارات کل، فدراسیون‌ها و مربیان در خدمت ورزشکاران باشیم.
وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط معاونت بانوان اظهار داشت: خانم کاظمی‌پور تمام وقت خود را برای توسعه ورزش بانوان در همه حوزه‌ها گذاشته است. آماری که در هفته تربیت‌بدنی منتشر شد نشان می‌دهد که موفقیت‌های بانوان در یک سال اخیر چیزی کمتر از آقایان نبوده است. هدف و برنامه ما این است که ورزش بانوان خودکفا و مستقل شود و ورزشکاران ما بتوانند از مربیان زن استفاده کنند.وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: بانوان ورزشکار باید به دنبال ارتقای رکورد‌ها باشند که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در میادین مختلف به اهتزاز درآورند.
کاظمی‌پور معاون بانوان نیز در این جلسه با اشاره به موفقیت‌های اخیر کسب شده توسط بانوان اظهار داشت: در مسابقات دوومیدانی ۹ ورزشکار خانم داشتیم که پنج نفر از آن‌ها موفق شدند رکورد‌های ایران را جابه‌جا کنند. برای اولین بار نیز موفق به کسب مدال طلا شدیم که این اتفاق آینده روشنی را برای ورزش بانوان کشور ترسیم می‌کند.
معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان همچنین درخصوص مدال‌آوری الهام حسینی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: بانوی وزنه‌بردار کشورمان در این مسابقات خوش درخشید و قطعا یکی از امید‌های ما برای کسب سهمیه و مدال‌آوری در مسابقات المپیک پاریس خواهد بود.
سیده‌الهام حسینی بانوی وزنه‌بردار کشورمان در این دیدار گفت: خوشحالیم بابت حمایتی که وزارت ورزش و جوانان از بانوان ورزشکار دارد. کاظمی‌پور مثل یک خواهر در کنار ملی‌پوشان همه رشته‌ها حضور دارد و به مشکلات آن‌ها رسیدگی می‌کند. انگیزه بانوان ورزشکار نسبت به قبل بیشتر شده است و تلاش ما این است که پرچم کشور را در میادین مختلف به اهتزاز درآوریم.
نازنین فاطمه عیدیان دارنده مدال طلای مسابقات نوجوانان قهرمانی آسیا نیز در این دیدار اظهار داشت: برای ما افتخار است که وزیر ورزش و جوانان ایران از خانواده دوومیدانی است و ممنونیم که این فرصت به ما داده شد که با حضور در این جلسه مشکلات خود را عنوان کنیم. هدف من این است که رکورد بزرگسالان را بزنم و بتوانم در میادین بزرگ‌تر افتخارآفرینی کنم.
دیگر ورزشکاران حاضر در این جلسه نیز طی صحبت با  سجادی مشکلات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.
ورزشکاران ملی‌پوش ایران قبل از دیدار با سجادی با حضور بر مزار شهدام گمنام وزارت ورزش و جوانان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.
در این دیدار مریم کاظمی‌پور معاون بانوان و اسماعیل احمدی مدیرکل حوزه وزارتی حضور داشتند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8264952/دکتر-سجادی-بانوان-ورزشکار-باید-به-دنبال-ارتقای-رکورد‌ها-باشند

دکمه بازگشت به بالا