اخبار بین المللی

«شی جین پینگ» ۵ سال دیگر رئیس جمهور چین می‌شود

«شی جین پینگ» ۵ سال دیگر رئیس جمهور چین می‌شود
شبکه تلویزیونی ویون گزارش داد در حالیکه ترکیب دولت بعدی چین روز یکشنبه به طور رسمی اعلام خواهد شد، اما انتخاب شی جین پینگ برای سومین دوره متوالی در سمت ریاست جمهوری رویدادی بی سابقه خواهد بود.
در این گزارش آمده است: بیستمین کنگره حزب حاکم کمونیست چین نشست اختتامیه خود را آغاز کرد و در این نشست شی جین پینگ رئیس جمهور کنونی در رویدادی بی سابقه احتمالاً برای دوره سوم در این سمت ابقا خواهد شد. این مراسم در حال حاضر پشت در‌های بسته در حال برگزاری است و به زودی چین ترکیب بعدی اجرایی کشور را که در کنار شی جین پینگ رئیس جمهور و دبیر حزب حاکم اداره این کشور را به عهده خواهد داشت، خواهد شناخت.
در پایان نشست هفت روزه کنگره حزب حاکم کمونیست که با حضور ۲۳۰۰ نماینده این حزب در حال برگزاری است، سران بلندپایه سیاسی چین روز یکشنبه به طور نهایی اعلام خواهند شد. نمایندگان حزب کمونیست متشکل از نمایندگان استانی و نمایندگان بخش‌های مختلف اقتصادی ضمن تایید گزارش کاری حزب کمونیست در رای گیری نهایی، به احتمال فراوان با ترمیم و تغییر در ترکیب رهبری بلندپایه این حزب موافقت خواهند کرد. گزارش کاری حزب کمونیست در واقع نسخه خلاصه شده سندی است که شی جین پینگ در مراسم افتتاحیه کنگره سالانه حزب کمونیست در ۱۶ اکتبر ارائه کرد.
شی جین پینگ در سخنرانی یک ساعت و ۴۵ دقیقه‌ای خود در این کنگره ضمن ابزار خرسندی از اقدام چین درپایان دادن به خودمختاری منطقه هنگ کنگ به تایوان هشدار داد که در حال نزدیک شدن به ارائه تاریخ است و پکن کنترل دموکراسی در این جزیره را در دست خواهد گرفت. علاوه بر این، کمیته مرکزی جدید حزب کمونیست با ترمیم ترکیب هیأت ۲۵ نفره دفتر سیاسی حزب حاکم و نیز کمیته دایم دفتر سیاسی این حزب که در رأس سلسله مراتب قدرت در چین قرار دارد موافقت خواهد کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8265123/شی-جین-پینگ-۵-سال-دیگر-رئیس-جمهور-چین-می‌شود

دکمه بازگشت به بالا