اخبار فضای مجازی

شانس ۳ مدال طلا و یک برنز برای نمایندگان ایران

شانس ۳ مدال طلا و یک برنز برای نمایندگان ایران
مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان (امید) امروز (شنبه) در شهر پونت ودرا کشور اسپانیا برگزار شد که در پایان این مسابقات محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و سجاد غلامی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز به گروه بازنده‌ها رفت. 
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است: 
در وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۱ مغلوب آسیل آیتاکین از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت. 
در وزن ۷۴ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ عصمت جیتفجی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل وادیم کوریلنکو از اوکراین با نتیجه ۴ بر صفر به برتری دست یافت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با توجه به عدم حضور تموری برواشویلی از گرجستان به دلیل مصدومیت، پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف خادجی مراد گادجیف از آذربایجان می‌رود. 
در وزن ۸۶ کیلوگرم سجاد غلامی در دور اول با نتیجه ۱۵ بر ۶ مغلوب ترنت هیدلای از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی ابتدا باید مقابل نورتیلیک کاریپبایف از قرقیزستان کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در مبارزه بعدی به مصاف ماکسات ساتیبالدی از قزاقستان می‌رود و در صورت غلبه بر این کشتی گیر راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف ایوان ایچیزلی از مولداوی برود. 
در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحیسن فیروزپور در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۲ رضابک آیتموخان از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با  نتیجه ۱۱ بر ۱ ادلان ویسخانوف از فرانسه را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر صفر تیویر بوال از کانادا را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با نتیجه ۱۷ بر ۶ فیض اله آکتورک قهرمان اروپا از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف جاکوب کاردناس از آمریکا می‌رود. 
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر آدیل میسیرجی از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر میلان کورسوگ از مجارستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۶ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. معصومی در این دیدار به مصاف سولومون ماناشویلی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از گرجستان می‌رود. 
مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق فرداشب (یکشنبه) برگزار می‌شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8265140/شانس-۳-مدال-طلا-و-یک-برنز-برای-نمایندگان-ایران

دکمه بازگشت به بالا