اخبار بین المللی

سلاح دستی در کانادا ممنوع شد

سلاح دستی در کانادا ممنوع شد
دولت کانادا با تصویب قوانینی رسما خرید، فروش و نقل و انتقال تمامی سلاح‌های دستی (کلت و هفت‌تیر) در داخل این کشور را ممنوع اعلام کرد.
بر اساس گزارش پایگاه خبری «دِ ویک»، دولت کانادا این ممنوعیت را در تلاش برای کاستن از خشونت مسلحانه در داخل این کشور اعلام کرده است.
دفتر «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا در بیانیه‌ای مطبوعاتی در توضیح اعلام این ممنوعیت تصریح داشت: «مردم نمی‌توانند به خرید، فروش یا انتقال سلاح‌های دستی در داخل کانادا اقدام کنند و نمی‌توانند سلاح‌های دستی جدید را وارد کشور کنند.»
نخست وزیر کانادا طرح ممنوع کردن سراسری سلاح‌های دستی را نخستین بار در ماه مه گذشته بعد از وقوع تیراندازی در مدرسه‌ای در شهر «یووالدی» ایالت «تگزاس» که در آن ۱۹ دانش‌آموز کشته شدند پیشنهاد کرد.
این ممنوعیت در کنار لایحه‌ای تحت عنوان لایحه «سی-۲۱»، متشکل از مجموعه متمم‌هایی قانونی که قرار است شدید‌ترین تدابیر کنترل مالکیت سلاح در کانادا در ۴۰ سال اخیر را اجرایی کنند ارائه شد.
بحث در پارلمان کانادا در خصوص لایحه سی-۲۱ همچنان ادامه دارد، اما ممنوعیت سلاح‌های دستی که از سوی ترودو اعلام شد، فورا به اجرا در آمد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8265262/سلاح-دستی-در-کانادا-ممنوع-شد

دکمه بازگشت به بالا