اخبار بین المللی

زخمی شدن سه نظامی صهیونیست در درگیری با فلسطینی‌ها

زخمی شدن سه نظامی صهیونیست در درگیری با فلسطینی‌ها
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از زخمی شدن سه نظامی این رژیم در درگیری با فلسطینی‌ها در اردوگاه «شعفاط» در شرق قدس اشغالی خبر داد.
خبرگزاری شهاب همچنین در خبری دیگر اعلام کرد: شهرک نشینان همزمان با استقرار گسترده نظامیان صهیونیست، راه ارتباطی بین نابلس و قلقیلیه را بستند.
بر اساس این گزارش نظامیان صهیونیست به منطقه «العیساویه» در قدس اشغالی یورش بردند. منابع خبری از درگیری فلسطینی‌ها با نظامیان صهیونیست در شهرک «سلوان» قدس اشغالی خبر می‌دهند.
شایان ذکر است سرپرست هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در اراضی فلسطین، سال ۲۰۲۲ را مرگبارترین سال در سرزمین‌های فلسطین در ۱۶ سال گذشته اعلام کرد.
لوسیا المی در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب، درباره افزایش اقدامات خشونت‌آمیز و اعمال محدودیت‌ها در خصوص عبور و مرور شهروندان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن از جمله شهر قدس ابراز نگرانی کرد.
این مسئول سازمان ملل اعلام کرد در سال ۲۰۲۲، دست کم ۱۰۵ فلسطینی از جمله ۲۶ کودک به دست نظامیان اشغالگر صهیونیست کشته شدند، بنابراین ۲۰۲۲، خونبارترین سال در اراضی فلسطین از سال ۲۰۰۶ بوده و آمار ماهیانه قربانیان فلسطینی در مقایسه با سال ۲۰۲۱، به طور میانگین ۵۷ درصد افزایش داشته است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8265323/زخمی-شدن-سه-نظامی-صهیونیست-در-درگیری-با-فلسطینی‌ها

دکمه بازگشت به بالا