اخبار بین المللی

مسکو: سیاست‌های اتحادیه اروپا ماهیت تقابلی دارد

مسکو: سیاست‌های اتحادیه اروپا ماهیت تقابلی دارد
“ماریا زاخارووا” سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت تصمیماتی که در نشست اخیر اتحادیه اروپا اتخاذ شد، بیانگر ماهیت تقابلی سیاست‌های این اتحادیه است.
به نقل از راشاتودی، زاخارووا در نشستی خبری در مسکو با اشاره به اظهارات جنجالی اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: افکار “جوزپ بورل” که دنیا را به جنگل و اروپا را به باغ تشبیه کرد، نشان دهنده تمایل غرب به تضمین هژمونی جهانی اتحادیه اروپا است.
پایگاه خبری روسیا الیوم نیز گزارش داد: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مطلبی که در پایگاه رسمی این وزارتخانه منتشر شد، نوشت: سران اتحادیه اروپا طبق عادت معمول، خود را تبرئه کرده و مشکلات داخلی این اتحادیه را گردن دیگران می‌اندازند.
زاخارووا ادامه داد: اتحادیه اروپا به دروغ روسیه را مسئول بحران‌های غذایی و انرژی معرفی می‌کرد و اکنون بحران‌های اقتصادی نیز به آن اضافه شد. هدف از ترویج این اطلاعات نادرست، تلاش برای مخفی کردن واقعیت‌ها است مبنی بر اینکه مشکلاتی که جهان به ویژه کشور‌های در حال توسعه در بخش‌های غذا، انرژی و اقتصاد با آن مواجه هستند، در درجه نخست ناشی از سیاست اشتباه خود اتحادیه اروپا است. این سیاستی ریشه دار در ذهنیت غربی است که بر بهره برداری بیرحمانه از منابع طبیعی و انسانی در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین استوار است. این موارد، علاوه بر راه انداختن جنگ‌های اقتصادی و تجاری علیه روسیه و آخرین مورد آن تحریم‌های یکجانبه آمریکا است که چارچوب و میزان پیامد‌های آن بر اقتصاد جهانی بی سابقه بوده است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8265324/مسکو-سیاست‌های-اتحادیه-اروپا-ماهیت-تقابلی-دارد

دکمه بازگشت به بالا