اخبار فرهنگی هنری

دبیران دومین دوره جشنواره مستند رادیویی پژواک معرفی شدند

دبیران دومین دوره جشنواره مستند رادیویی پژواک معرفی
شدند
علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی طی حکمی حمیدرضا افتخاری را به عنوان دبیر دومین جشنواره ملی مستند رادیویی منصوب کرد.
در آیین اهدای احکام دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک، معاون صدای رسانه ملی ضمن قدردانی از حمایت ریاست محترم سازمان جناب آقای جبلی و نگاه حمایت گرانه ایشان به رادیو و جشنواره ملی پژواک گفت: دستور رییس سازمان در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره درباره تغییر وضعیت استخدامی افراد برگزیده این جشنواره، بسیار امید بخش و نشان از توجه ویژه ریاست محترم سازمان به رادیو و این جشنواره در احیای ساختار مستند رادیویی داشت.
علی بخشی زاده ضمن تاکید بر اهمیت ساختار مستند تاکید کرد: باید تمام توان خود را در اختیار بگیریم تا جذابیت ساختار مستند به حداکثر ممکن برسد و از برنامه سازی راحت به سمت برنامه سازی فاخر برویم و در این راستا همانطور که یکی از شعار‌ها و اهداف جشنواره کشف چهره‌های مستعد و اثر گذار برای سال‌های آینده رادیو و سازمان است، انتخاب افراد برگزیده نیز با بررسی لایه‌های دقیق صورت گرفته و آنچه ماحصل داوری‌ها بوده منجر به انتخاب افراد با استعداد در این جشنواره شده است. از این رو هدیه رییس سازمان باعث ایجاد حس امید آفرینی در میان همکاران و برنامه سازان شد و در شبکه‌های رادیویی جنب و جوش خاصی برای این جشنواره و احیا قالب مستند رادیویی که در حال فراموشی بود، شکل گرفته است.
معاون صدا با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسئولین برگزاری دور اول جشنواره و ضمن قدردانی از ایشان اظهار کرد: شعار جشنواره مستند رادیویی «صدای واقعیت پژواک حقیقت» است و تفاوت این دوره با دوره قبل کارآمد‌تر شدن و عینیت بخشیدن بیشتر این سبک برنامه سازی در رادیو است؛ که با تعریف محور‌ها و موضوعات مختلف از جمله: انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، استقلال، همبستگی ملی، جهاد تبیین و هدایت فرهنگی، جمعیت، فرزند آوری و تقویت نهاد خانواده، محیط زیست، شعار سال و پاسداشت زبان فارسی این هدف دنبال می‌شود.
وی تصریح کرد: ساختار این دوره با یک فضای پرنشاط و چابک طراحی شده است که با دبیری جناب آقای حمید افتخاری مدیریت می‌شود.
بخشی زاده در پایان به جدول زمان بندی جشنواره اشاره کرد و با یادآوری اول بهمن ماه به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار از برنامه ریزی برای برگزاری آیین اختتامیه جشنواره همراه با کارگاه‌های آموزشی به مدت ۳ روز از ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در مجتمع فرهنگی آموزشی زیباکنار خبر داد.
لازم به ذکر است از سوی معاون صدا و طی حکم‌هایی امیر بیات به عنوان دبیر اجرایی و وحید اسدی به عنوان دبیر علمی دومین جشنواره ملی مستند رادیویی منصوب شدند.
در پایان این جلسه حمیدرضا افتخاری با معرفی مسئولین کمیته‌های مختلف، ضمن تشکر از فعالیت جناب آقای رجب سلمانی دبیر پیشین جشنواره، تلاش‌های گروه قبل را ریل گذاری برای حرکت سریع و با قدرت در این دوره دانست و ابراز امیدواری کرد در این دوره هم مانند دوره قبل، همکاری همه بخش‌ها به صورت تیمی و منسجم خواهد بود و نتیجه ارزشمند و قابل قبولی را در پی داشته باشد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8265761/دبیران-دومین-دوره-جشنواره-مستند-رادیویی-پژواک-معرفی-شدند

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا