اخبار بین المللی

آلمان: تامین مالی بازسازی اوکراین ده‌ها سال زمان می‌برد

آلمان: تامین مالی بازسازی اوکراین ده‌ها سال زمان
می‌برد
اولاف شولتس، صدراعظم آلمان گفت: تامین مالی بازسازی اوکراین شاید به دهه‌ها زمان نیاز داشته باشد.
به گزارش بخش تصویری پایگاه ایتنرنتی دفتر صدراعظم آلمان، اولاف شولتس در یک پادکست ویدئویی در پاسخ به این پرسش که چطور می‌توان در امر بازسازی اوکراین موفق شد، گفت: هر روز، تصاویر وحشتناکی از ویرانی‌هایی که روسیه در جنگ علیه اوکراین بوجود آورده است، مشاهده می‌شود. روستاها، شهرها، خیابان‌ها و جاده‌ها و خطوط ریلی، خطوط برق، بیمارستانها، مدارس، کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها در حال ویران شدنند.
بسیاری از آنچه که طی سده‌ها (در اوکراین) ساخته شده بود، حالا به طرز باورنکردنی در این جنگ، ویران شده است و اکنون، زمانی که می‌کوشیم، اوکراین و شهروندان این کشور، استقلالشان، تمامیت ارضی اشان، دموکراسی و آزادی اشان را مورد حمایت قرار دهیم و از آن‌ها دفاع کنیم، به آینده می‌اندیشیم که براستی چطور می‌شود که همه چیز دوباره ساخته شود و اینکه چطور می‌توانیم آینده‌ای را برای آن‌هایی بسازیم که در اوکراین زندگی می‌کنند و اینکه کاری کنیم که اقتصاد این کشور، شکوفا و خلاصه همه چیز، دوباره، روبراه شود؟ این بازسازی (اوکراین)، کار و وظیفه‌ای بس بزرگ است و برای آنکه به نتیجه رسد باید سرمایه گذاری هنگفتی در آنجا داشته باشیم. اوکراین به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. اتحادیه اروپا نیز نمی‌تواند به تنهایی چنین کند. فقط تمام جامعه جهانی است که می‌تواند از این کشور حمایت کند. این حمایت، البته باید برای مدت‌های مدید به طول انجامد. از این رو نه تنها مهم است که به طور دقیق و مشخص به این مساله پی ببریم که چه باید انجام داد، چطور باید سرمایه گذاری و آن را سازماندهی کنیم بلکه باید در این مساله، تجدیدنظر کنیم که چطور برای سال‌های سال و بلکه دهه‌ها یک چنین بازسازی را می‌توان از جانب جامعه جهانی، تامین مالی کرد؟
من همراه با اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا به عنوان رئیس (دوره ای) گروه هفت، کنفرانسی را به راه انداخته و در آن از مدعوان دعوت به عمل آوردیم که بتوانیم دقیقا درباره این سئوال و سئوالات این چنینی، صحبت کنیم. هم اکنون مساله آن است که در میانه وحشت این جنگ، نشانه‌ای از امیدِ رو به جلو وجود دارد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8266168/آلمان-تامین-مالی-بازسازی-اوکراین-ده‌ها-سال-زمان-می‌برد

دکمه بازگشت به بالا