اخبار بین المللی

هشدار نماینده جمهوریخواه درباره تبعات نامزدی ترامپ در انتخابات

هشدار نماینده جمهوریخواه درباره تبعات نامزدی ترامپ در
انتخابات
لیز چنی، نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا هشدار داد اگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا خود را به عنوان نامزد جمهوریخواهان برای انتخابات سال ۲۰۲۴ نامزد کند، ممکن است «حزب محافظه کار جدیدی» تشکیل شود.
به گزارش روزنامه واشنگتن تایمز، چنی گفت: اگر ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه شود من فکر می‌کنم که حزب جمهوریخواه یا از جایی که اکنون در آن قرار داریم به عقب برمی گردد که بسیار خطرناک و سمی است و یا حزب دچار فروپاشی خواهد شد و یک حزب جدید محافظه کار پدید خواهد آمد.
وی درباره این که آیا به عنوان نامزد حزب ثالث در انتخابات شرکت خواهد کرد یا خیر، گفت: همان طوری که گفتم ما هر کاری را که لازم باشد انجام خواهیم داد. او (ترامپ) هرگز بار دیگر رئیس جمهور آمریکا نخواهد شد.
چنی که معاونت کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره حمله به کنگره بعد از انتخابات سال ۲۰۲۰ را برعهده دارد درباره نامزد‌های جمهوریخواهی که از سوی ترامپ حمایت می‌شوند، گفت: آن‌ها اکنون خطرناک‌تر از رقبای دموکرات شان هستند.
کمتر از دو هفته به انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا باقی مانده و احتمال کشب بیشترین کرسی‌ها از سوی حزب جمهوریخواه افزایش یافته است و روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد احتمال دارد نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8266533/هشدار-نماینده-جمهوریخواه-درباره-تبعات-نامزدی-ترامپ-در-انتخابات

دکمه بازگشت به بالا