اخبار بین المللی

ناهماهنگی کاخ سفید و سنای آمریکا در خصوص قانون حمل سلاح

ناهماهنگی کاخ سفید و سنای آمریکا در خصوص قانون حمل
سلاح
به دنبال تیراندازی در مدرسه‌ای در شهر «سنت لوئیس» ایالت «میزوری» آمریکا، «کارین ژان پی‌یر» سخنگوی کاخ سفید این «خشونت بی‌معنی» را محکوم دانست و خواستار افزایش تدابیر در زمینه ممنوعیت سلاح شد.
به گزارش آکسیوس، ژان پی‌یر، با اشاره به این تیراندازی که در آن سه نفر کشته شدند، گفت: «هرروزی که سنای آمریکا درخواست افزایش ممنوعیت سلاح در آمریکا را به میز ریاست جمهوری نمی‌برد، برای خانواده‌ها و جامعه‌ای که عواقب خشونت مسلحانه را چشیده‌اند زمان را بسیار به تعویق انداخته است.»
اوایل سال جاری میلادی «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، لایحه امنیت سلاح خود را در واکنش به تیراندازی مرگبار و کشتار عمومی در تگزاس و نیویورک ارائه کرده است. کاخ سفید ممنوعیت سلاح را در ماه ژوئیه تصویب کرد، اما اکنون سنای آمریکا در تصویب آن تعلل می‌کند.
روز گذشته منابع خبری از این تیراندازی در مدرسه‌ای در سنت لوئیس خبر داده گفتند: «در تیراندازی مردی مسلح، یک دختر نوجوان و یک زن در تیراندازی دبیرستان مرکزی هنر‌های تجسمی و نمایشی در سنت لوئیس کشته شدند. همچنین مجروح شدن ۴ پسر نوجوان و سه دختر هم گزارش شد. مرد مسلح به سرعت توسط پلیس متوقف شد، تبادل تیراندازی صورت گرفت و مظنون نیز جان خود را از دست داد.»
مدارس دیگر در این منطقه برای باقی روز تعطیل شدند و فعالیت‌های فوق برنامه نیز متوقف شد.
داده‌های آرشیو خشونت با سلاح گرم در آمریکا این مدرسه در سنت لوئیس را یکی از ۵۸۱ مکان‌هایی نام برده که در سال ۲۰۲۲ میلادی تاکنون هدف خشونت مرگبار اسلحه قرار گرفتند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267093/ناهماهنگی-کاخ-سفید-و-سنای-آمریکا-در-خصوص-قانون-حمل-سلاح

دکمه بازگشت به بالا