اخبار بین المللی

نگرانی‌ها از تشدید تنش‌های چین با تایوان افزایش یافته است

نگرانی‌ها از تشدید تنش‌های چین با تایوان افزایش یافته
است
در حالیکه «شی‌جین پینگ» رئیس‌جمهور چین، برای ۵ سال دیگر در این منصب انتخاب شده است، حزب او در حال پاکسازی رقبای خویش و افزایش درجه حامیان است، که همین امر موجب نگرانی از احتمال درگیری بیشتر چین و تایوان و افزایش حملات پکن شده است.
به گزارش گاردین، پکن در حال حاضر معتقد است که تایوان را یک جزیره متعلق به چین می‌داند و همین موجب افزایش تنش‌ها میان پکن و تایپه و از طرفی واشنگتن به عنوان حامی تایوان شده است. در حال حاضر که نگرانی‌ها افزایش یافته برخی کارشناسان تخمین می‌زنند احتمال حمله چین به تایوان تا سال ۲۰۲۷ بسیار بالاست. برخی دیگر هم به وعده شی جین پینگ برای جوان‌سازی چین تا سال ۲۰۴۷ اشاره می‌کنند.
اما با تغییراتی که هفته گذشته در کابینه حزب حاکم کمونیست چین که متعلق به ش جین پینگ است اعلام شد، برخی نگرانند که فردی در این حزب باقی نمانده که مقابل رئیس‌جمهور چین برای حمله به تایوان بایستد.
اوایل هفته جاری (شنبه) دوره ریاست شی جین پینگ به عنوان دبیر کل حزب طی یک فرآیند رای گیری غیرعلنی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به مدت پنج سال تمدید شد و راه را برای منصوب شدن رسمی وی در رأس دولت چین برای یک دوره جدید در مارس ۲۰۲۳ هموار کرد.
شی پس از انتخاب به عنوان رئیس حزب کمونیست گفت: «جهان به چین نیاز دارد.» او همچنین از «کل حزب به خاطر اعتمادی که به او کردند» تشکر کرد و قول داد که «در انجام وظایف خود سخت کار کند».

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267022/نگرانی‌ها-از-تشدید-تنش‌های-چین-با-تایوان-افزایش-یافته-است

دکمه بازگشت به بالا