اخبار فضای مجازی

دبیر: کشتی باید جهشی صد ساله داشته باشد/ مربی که دنبال کاسبی رفت دیگر نمی‌تواند شاگرد بسازد

دبیر: کشتی باید جهشی صد ساله داشته باشد/ مربی که دنبال کاسبی
رفت دیگر نمی‌تواند شاگرد بسازد
چهارمین وبینار سراسری مربیان کشتی کشور در سال جاری با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی امروز (سه شنبه) برگزار شد.
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در ابتدای این وبینار خطاب به مربیان کل کشور گفت: فدراسیون کشتی تابحال چندین رئیس هیئت کشتی استان به همراه روسای هیئت کشتی شهرستان‌ها را دعوت کرده است و خودم شخصا با آن‌ها و به صورت رودرو صحبت کرده ام.
وی ادامه داد: یکی از صحبت‌های من با آن‌ها این بود که اگر رئیس هیئت کشتی استان یا شهرستانی آورده نداشته باشد و نتواند یک سالن کشتی یا چند تشک کشتی فراهم کند، خودش کار را به نفر توانمندتر بسپارد و برود.
دبیر تصریح کرد: ۸۲ درصد مدال‌های ورزش را کشتی گرفته و این نشان دهنده زحمات مربیان در باشگاه‌های سراسر کشور است و با توجه به جایگاه بالای کشتی کشور باید از هیئت‌های استانی و شهرستانی بخواهید و آن‌ها را تحت فشار بگذارید که برای شما کار کنند و به دنبال برگزاری کلاس‌های دانش افزایی برایتان باشد و اگر بتوانند از قهرمانان مطرح و مربیان با تجربه همچون عباس جدیدی، علیرضا حیدری و حسن یوسفی افشار دعوت کنند تا به عنوان مدرس در این کلاس‌ها حضور داشته باشند می‌توانید از لحاظ فنی سطح خود را بالاتر ببرید.
وی ادامه داد: منتظر انستیتو کشتی نباشید، آن‌ها یک روال کاری خود را دارند، و هیئت‌های کشتی باید خودشان دست به کار شوند و از انستیتو برای برگزاری کلاس‌های دانش افزایی پیگیری کنند.
رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه هیچ کس کامل نیست و در بحث فنی نیز هیچ کس نمی‌تواند بگوید که همه چیز را بلد است، گفت: به من اعتماد کنید، ۹۰ درصد کار کشتی دست مربیان باشگاه‌ها است و ۱۰ درصد آن دست هیئت‌های کشتی، اگر دانش مربیان بالا بیاید کشتی کشور تکان می‌خورد، خیلی‌ها می‌گویند مشکل اول کشتی باشگاه و تشک است، اما این‌ها در اولویت‌های بعدی است. قطعا اولویت اول کشتی کشور بالا رفتن سطح دانش مربیان فنی است.
وی ادامه داد: وقتی یک مربی یاد نگرفته باشد چطور می‌توند یاد بدهد، در فدراسیون‌های قبلی کارت‌های مربیگری فروخته می‌شد و برخی بدون داشتن دانش فنی کارت مربیگری دارند که قطعا پیگیر این موضوع از طریق انستیتو هستیم.
رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: یک مربی وقتی از نظر جسمانی در شرایط خوبی نیست و حتی نمی‌تواند یک فن اجرا کند چرا باید در باشگاه حضور داشته باشد. از طرف دیگر قانون ۶۰ ساله‌ها را برداشته ایم چراکه معتقدم یک مربی فنی که کار خود را خوب بلد است و قهرمان تحویل کشتی داده و می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر هم کار فنی روی تشک کند چرا باید بازنشسته شود.
دبیر اظهار داشت: من به آقای نوربخش گفتم که شما زحمت می‌کشید و انستیتو ما نسبت به فدراسیون‌های دیگر جلو است، اما آنطور نیست که ما بتوانیم یک جهش بزرگ کنیم و انتظارم از انستیتو این است که کشتی جهش صد ساله داشته باشد.
وی ادامه داد: شاید برخی از روسای هیئت‌های کشتی روال کار را بلد نباشند و ندانند که باید کلاس دانش افزایی بگذارند و این وظیفه شما است که به آن‌ها بگوید و از آن‌ها بخواهید که با انستیتو هماهنگ کنند و برای این کار وفت بگذارند.
دبیر تصریح کرد: اعتقاد دارم که اگر یک مربی خوب و سالم کار کند و کاری که می‌کند برای رضای خدا باشد از کسی نمی‌ترسد و هیچ کس هم نمی‌تواند وی را کنار بگذارد.
وی افزود: البته برخی از مربیان هم به دنبال بالا بردن شاگردان خود به جهت افزایش درآمد هستند که اصلا مورد قبول نیست.
دبیر اظهار داشت: مربی که به دنبال کاسبی رفت که البته آن هم حلال است، دیگر نمی‌تواند شاگر بسازد و تمام تلاش مربیان این باشد که شاگر خوب و با اخلاق بسازید که در آینده به درد جامعه بخورد.
وی خاطرنشان کرد: برخی از مربیان که حتی قهرمان کشتی هم بوده اند به دنبال این هستند که شاگردانی پیدا کنند که پدرانشان پولدار باشند و آن‌ها را کشتی گیر کنند و بعضا از امکاناتی همچون باشگاه‌هایی که دولت در اختیار آن‌ها قرار داده نیز استفاده می‌کنند و متأسفانه آن وقتی که برای دیگر کشتی گیران باید بگذارند را صرف این کار‌ها می‌کنند و حتی یک قهرمان نیز تحویل نداده اند.
رئیس فدارسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: خدا قطعا به زندگی مربیانی که سالم کار می‌کنند و به دنبال ساختن کشتی گیران چه از نظر فنی و جسمانی و چه از نظر اخلاقی و روحی هستند برکت می‌دهد و قطعا آن‌ها موفق می‌شوند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267459/دبیر-کشتی-باید-جهشی-صد-ساله-داشته-باشد-مربی-که-دنبال-کاسبی-رفت-دیگر-نمی‌تواند-شاگرد-بسازد

دکمه بازگشت به بالا