اخبار فضای مجازی

آمار کارگران کشته‌شده جام‌جهانی قطر از سوی فیفا اعلام شد

آمار کارگران کشته‌شده جام‌جهانی قطر از سوی فیفا اعلام
شد
به نقل از نشریه بیلد آلمان، ۲۶ روز مانده به شروع جام جهانی در قطر، فیفا در مجموع تایید کرد در محل ساخت و ساز استادیوم‌های جام جهانی ۳ نفر کشته شدند. گفته می‌شود که ۳۷ مرگ دیگر به طور مستقیم به کار مرتبط نیستند. این آمار با آمار مرگ و میر گزارش شده در رسانه‌های بریتانیا که چند سال پیش اعلام شد فاصله زیادی دارد.
طبق اعلام کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، طی چند سال گذشته سه نفر در محل ساخت ورزشگاه‌های کشور میزبان جام جهانی قطر در ساعات کاری جان خود را از دست داده‌اند.
۳۷ مورد فوتی دیگر به ثبت رسیده است که این کارگران در حین کار مستقیم در ورزشگاه‌ها فوت نکرده‌اند؛ بنابراین کمیته سازماندهی این موارد را به عنوان مرگ‌های غیرمرتبط با کار طبقه‌بندی می‌کند.
در گزارش‌های رسانه‌های بریتانیا در چند سال گذشته پس از اهدای جام جهانی در دسامبر ۲۰۱۰ اعلام شده بود، هزاران کارگر جام جهانی در طول ساخت ورزشگاه‌ها در این کشور کشته شده‌اند. آماری که قطر آن را قبول ندارد. عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر نیز خواستار ایجاد صندوق غرامت شدند که اتحادیه فوتبال آلمان نیز از آن حمایت می‌کند.
برند نویندورف، رییس اتحادیه فوتبال آلمان به همراه نانسی فایسر، وزیر کشور در پایان ماه اکتبر به قطر سفر خواهند کرد. سخنگوی اتحادیه فوتبال آلمان گفت: تمرکز این سفر بر روی موضوعات حقوق بشری است که در حاشیه مسابقات مورد بحث قرار خواهد گرفت.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267534/آمار-کارگران-کشته‌شده-جام‌جهانی-قطر-از-سوی-فیفا-اعلام-شد

دکمه بازگشت به بالا