اخبار بین المللی

مکرون نخست‌وزیری سوناک را تبریک گفت

مکرون نخست‌وزیری سوناک را تبریک گفت
امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به ریشی سوناک برای تصدی پست نخست‌ وزیری انگلیس تبریک گفت و در پیامی توئیتری اضافه کرد که به دنبال همکاری با او در مورد چالش‌های مشترک مانند جنگ در اوکراین است.
به گزارش رویترز، ریشی سوناک امروز عصر در پی دیدار با چارلز سوم، پادشاه انگلیس، رسما نخست وزیر این کشور شد. او سومین کسی است که در دو ماه گذشته به عنوان نخست وزیر انگلیس به کار مشغول خواهد شد. پیش از او، لیز تراس در حاشیه اولین اجلاس سران جامعه سیاسی اروپا در پراگ با امانوئل مکرون دیدار کرده و بر ارائه حمایت‌های لازم از اوکراین تاکید کرده بود.
سوناک بهار امسال، زمانی که وزیر دارایی بود از انگلیسی‌ها خواسته بود سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که به هر طریقی از پوتین حمایت می‌کنند را متوقف کنند. خبرگزاری بی‌بی‌سی می‌نویسد سیاست انگلیس در قبال اوکراین در دوره نخست‌وزیری سوناک تغییر نخواهد کرد. او پیش از این گفته بود در صورت رسیدن به پست نخست وزیری، تلاش‌ها را مضاعف کرده و حمایت از اوکراین را تقویت خواهد کرد.
پیش‌بینی می‌شود حمایت از اوکراین به یک چالش برای سوناک تبدیل شود؛ زیرا با افزایش هزینه‌های زندگی، افکار عمومی نسبت به پرداخت بها برای جنگ اوکراین تغییر کرده است و ممکن است حمایت مالی و دفاعی از اوکراین برای دولت سوناک هزینه‌ساز شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267586/مکرون-نخست‌وزیری-سوناک-را-تبریک-گفت

دکمه بازگشت به بالا