اخبار بین المللی

آل سعود تخریب خانه‌های مردم قطیف را آغاز کرد

آل سعود تخریب خانه‌های مردم قطیف را آغاز کرد
رژیم آل سعود تصمیم به تخریب مناطق جدیدی در قطیف را گرفته است. اکتبر ۲۰۲۲، عملیات تخریب مرکز قطیف به عنوان بخشی از طرح ادعایی برای توسعه خیابان موسوم به «ملک عبدالعزیز» آغاز شد.
 به گفته کمیته دفاع از حقوق بشر در شبه جزیره عربستان، ده‌ها خانواده و صد‌ها نفر پس از تخریب خانه‌ها و مغازه‌های آن‌ها توسط مقامات سعودی، آواره شدند.
این تخریب‌ها همچنین شامل مساجد و موقوفات و بسیاری از بنا‌های باستان شناسی است که میراث و تاریخ قطیف را نشان می‌دهد.
 به گزارش مرآة الجزیره، خیابانی که در ۲ اکتبر سال جاری عملیات تخریب آن آغاز شد، مهد قیام و جنبش مسالمت آمیز ملت علیه سرکوب‌گری آل سعود به شمار می‌رود و دارای نماد و ویژگی از وقایع سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ است.
شهرداری قطیف در سال ۲۰۱۸ از آغاز مراحل تخریب حدود ۶۰۰ ملک در خیابان‌های مختلف با هدف اجرای پروژه «توسعه» خبر داده بود و از شهروندان در آن زمان خواسته بود اسناد قانونی و رسمی را برای اثبات مالکیت خود ارائه دهند.
«صالح بن محمد القرنی» شهردار قطیف مدعی شد که «مصادره این املاک، توسعه و گسترش جاده کمربندی شرقی است که آن را از ضلع جنوبی به خیابان «علی بن ابی طالب» وصل می‌کند.
آواره کردن شهروندان به رویکرد آل سعود به عنوان بخشی از مبارزه با مردم شبه جزیره عربستان تبدیل شده است، همان‌طور که محله تاریخی «المسوره» در العوامیه شاهد وضعیت آوارگی مردم از خلال زور و اسلحه بود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267585/آل-سعود-تخریب-خانه‌های-مردم-قطیف-را-آغاز-کرد

دکمه بازگشت به بالا