اخبار بین المللی

تکرار ادعا‌های بی اساس لندن درباره ارسال پهپاد ایرانی به روسیه

تکرار ادعا‌های بی اساس لندن درباره ارسال پهپاد ایرانی به
روسیه
وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای امروز سه شنبه مدعی شد فروش پهپاد توسط ایران به روسیه نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است.
لندن که از آغاز جنگ روسیه و اوکراین مبالغ هنگفتی برای ارتقای تجهیزات نظامی اوکراین هزینه کرده است ادعای ارسال پهپاد ایرانی به روسیه را نمونه دیگری از رفتار بی ثبات کننده ایران عنوان کرده است.
انگلیس روز پنجشنبه تحریم‌هایی را به بهانه فروش پهپاد به روسیه و استفاده از آن‌ها در درگیری با اوکراین، علیه ایران وضع کرده است.
پیشتر، سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه بر پایه ادعا‌های اثبات نشده درباره استفاده روسیه از پهپاد‌های ایران در اوکراین نامه‌ای به سازمان ملل ارسال کرده و خواستار تحقیقات درباره ارتباط این موضوع با نقض قطعنامه شورای امنیت، شدند.
تروئیکای اروپایی در حالی خواستار تحقیقات درباره نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت شده است که اخیرا ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا اعلام کرد اعضای این اتحادیه بر سر اقدامات جدید علیه ایران به دلیل آنچه تامین پهپاد برای روسیه می‌خوانند، موافقت کردند.
پیش از این، روسیه ادعا‌های بیان شده درباره استفاده از پهپاد‌های ایرانی در جنگ اوکراین را به شدت رد و اعلام کرد پهپاد‌های ساخت مسکو در عملیات‌ها استفاده می‌شوند.
اخیرا پکن به تحریم‌های اروپا و غرب علیه ایران به بهانه ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین واکنش نشان داده و مخالفت خود را با اعمال هرگونه تحریم یکجانبه و غیرقانونی علیه ایران اعلام کرد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267411/تکرار-ادعا‌های-بی-اساس-لندن-درباره-ارسال-پهپاد-ایرانی-به-روسیه

دکمه بازگشت به بالا