اخبار بین المللی

حماس: رژیم اشغالگر صهیونیستی دچار سردرگمی شده است

حماس: رژیم اشغالگر صهیونیستی دچار سردرگمی شده است
“عبداللطیف القانوع” سخنگوی جنبش حماس درباره تازه‌ترین تحولات مربوط به جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در نابلس گفت: برای قهرمانانی که در نبرد دفاع از ملت فلسطین در نابلس و دفاع از خاک و مقدسات ما به شهادت رسیدند، آرزوی رحمت و مغفرت می‌کنیم. همچنین به اهالی مقاوم نابلس و قهرمانان “عرین الاسود” که با رژیم اشغالگر مقابله می‌کنند، درود می‌فرستیم.
وی افزود: به همه ملت انقلابی فلسطین در کرانه باختری و ده‌ها هزار نفری که امروز در شهر نابلس به خیابان آمدند و صحنه‌ای عظیم و استثنایی را خلق کردند، درود می‌فرستیم. آن‌ها با حضور خود حامل پیام شکست سیاست محاصره رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه نابلس و سیاست کشتار، تجاوز و عربده کشی این رژیم بودند.
این عضو ارشد حماس خاطرنشان کرد: حضور ده‌ها هزار نفری روز سه شنبه در نابلس پس از محاصره ۱۶ روز گذشته علیه این شهر، بار دیگر بر درست بودن گزینه مقاومت و حمایت مردم از مقاومت صحه گذاشت و تأکید کرد امکان ندارد این مردم از مقاومت فلسطین جدا شوند. این حضور گسترده مردم فلسطین در نابلس تأکید کرد که خون شهدا تولدی دوباره برای ده‌ها هزار رزمنده در نابلس و همه مناطق کرانه باختری است.
وی ادامه داد: بدون شک مقاومت فلسطین در کرانه باختری حضور دارد. قهرمانان عرین الاسود و حملات و عملیات دلاورانه مقاومت در کرانه باختری، امتداد طبیعی مقاومت فلسطین در نواز غزه است. مقاومت در نوار غزه اهرم و انگیزه قوی برای مقاومت در کرانه باختری محسوب می‌شود.
القانوع تصریح کرد: تشکیل نشست فوق العاده گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه برای بررسی پشتیبانی از ملت ما در نابلس و کرانه باختری نشان می‌دهد نابلس نزد مقاومت و گروه‌های فلسطینی حضور داشته و نابلس در قلب غزه و غزه در قلب نابلس قرار دارد. ملت فلسطین که نبردی را برای حمایت از شیخ جراح و مسجد الاقصی شعله ور کرد، همچنین قادر است تا برای حمایت از ملت ما در نابلس و کرانه باختری نبرد دیگری را شعله ور سازد.
سخنگوی حماس اظهار داشت: تظاهرات اعتراضی ساکنان نوار غزه برای همبستگی با نابلس و اعلام اعتصاب عمومی در مراکز دولتی و عمومی و اعلام آماده باش در نوار غزه و درگیری مستمر با رژیم اشغالگر، بیانگر وحدت ملت فلسطین است و اینکه مقاومت و گروه‌های فلسطینی از وظایف و مسئولیت‌های خود کوتاه نخواهند آمد. ملت فلسطین در نوار غزه، کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ برای مقابله با رژیم اشغالگر، متحد و یکپارچه هستند. اکنون کرانه باختری و به ویژه نابلس از قلب محاصره قیام کرده اند تا با این رژیم اشغالگر مقابله و بر ماندگاری و اصالت ملت فلسطین تأکید کنند.
وی افزود: مقاومت و گروه‌های فلسطینی تحولات کرانه باختری را از نزدیک زیر نظر دارند. ما در جنبش حماس و گروه‌های فلسطینی و عموم مردم فلسطین در حال پشتیبانی از مردم خود در کرانه باختری هستیم، ولی اگر شرایط اقتضا کند که اقدامی عملی انجام دهیم، مقاومت غزه در کنار مقاومت کرانه باختری خواهد بود و ضربات مقاومت در نوار غزه با حملات عرین الاسود در کرانه باختری همراه خواهد شد.
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ادامه داد: مقاومت تنها عاملی است که ملت فلسطین را متحد کرده است. عموم مردم در نابلس با حضور ده‌ها هزار نفری خود بر درست و قانونی بودن گزینه مقاومت تأکید کردند. همچنین؛ حضور عمومی مردم در نوار غزه برای اعلام همبستگی با نابلس و محکوم کردن جنایت رژیم اشغالگر در این شهر و اعلام خشم علیه این جنایت زشت، بیانگر وحدت ملت فلسطین است.
وی تاکید کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی دچار سردرگمی شده است. حضور ده‌ها هزار نفری در مراسم تشییع پیکر شهدا، شکست سیاست تجاوزکارانه رژیم اشغالگر علیه نابلس را ثابت کرد. رژیم اشغالگر با ترور شهید “تامر الکیلانی” با استفاده از مزدوران خود در نابلس، بر شکست واقعی این رژیم در دسترسی به مقاومت فلسطین و کاستن از حملات آن صحه گذاشت. رژیم اشغالگر عملیات موج شکن را در کرانه باختری آغاز و از پهپاد، جنگنده، نیرو‌های ویژه و تمام توان خود برای متوقف کردن مقاومت و کشتن روحیه مقاومت در کرانه باختری استفاده کرد، ولی همه تلاش هایش شسکت خورد. ملت فلسطین ملتی سرزنده است که از امکانات، معنویات و اراده‌ای برخودار است که شکست ناپذیر است.
القانوع اظهار داشت: رژیم اشغالگر با ورشکستی سیاسی و شکست همه سیاست هایش در قبال ملت فلسطین در کرانه باختری مواجه است. ما در حال حاضر با انقلاب و انتفاضه سراسری در فلسطین مواجه هستیم. مقاومت از یک شهر به شهر دیگر و یک اردوگاه به اردوگاه دیگری منتقل می‌شود. اکنون خاک نابلس و جنین به روی نظامیان و شهرک نشینان و نیرو‌های ویژه آن ممنوع شده است. در آینده نزدیک الخلیل، طولکرم و رام الله نیز به روی صهیونیست‌ها ممنوع خواهد شد. تا اینکه در نهایت همه کرانه باختری به آتش زیر پای صهیونیست‌ها تبدیل شود.
سخنگوی جنبش حماس در پایان گفت: ما هنگامی که با هدف تلاش برای محقق ساختن وحدت ملی به الجزایر سفر کردیم، برای تحقق این هدف بر اساس حمایت از ملت فلسطین و مقاومت و تقویت استقامت ملت فلسطین در خاکش تلاش کردیم. ما خواهان محقق ساختن وحدت ملی و سامان دادن اوضاع داخلی فلسطین، بر اساس ایجاد راهبرد مبارزه متحد هستیم. عرین الاسود نماینده همه اقشار ملت فلسطین است که تجربه جدید و موفقی را به نمایش گذاشته که محاسبات رژیم اشغالگر را دچار اختلال کرده است. اکنون نظامیان، نیرو‌های ویژه و ارتش رژیم اشغالگر، امنیت خود را در نابلس و کرانه باختری از دست داده اند. گروه عرین الاسود و قهرمانان نابلس و مقاومت فلسطین امنیت را از رژیم اشغالگر در همه اراضی فلسطین سلب کرده اند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267831/حماس-رژیم-اشغالگر-صهیونیستی-دچار-سردرگمی-شده-است

دکمه بازگشت به بالا