اخبار فضای مجازی

بحران به لالیگا رسید/تیم‌ها در آستانه اعتصاب قرار گرفتند

بحران به لالیگا رسید/تیم‌ها در آستانه اعتصاب قرار
گرفتند
لالیگا ممکن است هفته آینده وارد بحران شود، زیرا «قانون ورزشی» جدید در این سه شنبه به رای گذاشته می‌شود. جزئیات زیادی از این قانون در دسترسی نیست، اما از قرار معلوم به غیر از سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیک بیلبائو، همه ۴۲ تیم دیگر حاضر در دو سطح بالای فوتبال اسپانیا از وضع شدن آن وحشت دارند. وحشتی که باعث اعتراض همه آن‌ها شده و بعید نیست که لالیگا را به دلیل اعتصاب تیم هایش وارد بحران کند؛ آن هم از همین هفته آینده!
گفته شده که در صورت اجرا شدن این قانون، رئال مادرید و بارسلونا می‌توانند بدون مشکل هم سوپرلیگ اروپا را راه اندازی کنند و هم به کارشان در لالیگا ادامه دهند؛ تیم‌های لالیگایی نمی‌خواهند چنین اتفاقی رخ بدهد و می‌خواهند در صورت برگزاری سوپرلیگ، رئال مادرید و بارسلونا از لالیگا اخراج شوند.
مسئله دیگر، اما مشخصا سر پول است. در صورت اجرا شدن «قانون ورزشی جدید»، احتمال این وجود دارد که CVC غیرقانونی اعلام شود، معامله‌ای که به غیر از سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیک بیلبائو همه باشگاه‌های لالیگایی آن را امضا کرده اند. اگر CVC غیر قانونی اعلام شود، ۳۹ باشگاه طی ۱۰ سال آینده، ۹.۱ میلیارد یورو ضرر می‌کنند.
۲ میلیارد یورویی که پیش از این به ۳۹ باشگاه حاضر در لالیگا ۱ و سگوندا دیویژن پرداخت شده، طی ۱۵ سال آینده به بدهی تبدیل می‌شوند و یک میلیارد یورویی که قرار بود این فصل به حساب باشگاه‌ها واریز شود، به طور کلی لغو می‌شود. ۵۰ اسپانسر لالیگا طی این ماجرا تحت تاثیر قرار می‌گیرند و از این طریق هم یک ضرر چند میلیارد یورویی به لالیگایی‌ها وارد می‌شود.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8267903/بحران-به-لالیگا-رسیدتیم‌ها-در-آستانه-اعتصاب-قرار-گرفتند

دکمه بازگشت به بالا