اخبار بین المللی

اسد: سوریه توانایی بازسازی ویرانی‌های برجای مانده از تروریسم را دارد

اسد: سوریه توانایی بازسازی ویرانی‌های برجای مانده از تروریسم
را دارد
«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه ضمن بازدید از یک کارخانه گاز در حمص، با کارگران و تکنسین‌های دست اندرکار آن گفتگو کرد.
بشار اسد در گفتگو با کارگران و تکنسین‌ها از تلاش‌های آنان در به ثمر رساندن این کار ملی و نقش آنان در حفظ و نگهداری از این تاسیسات حیاتی در طول سال‌های جنگ قدردانی کرد.
رئیس جمهور سوریه گفت: زمانی که این پروژه را در سال ۲۰۰۹ افتتاح کردیم، در آن زمان پروژه بسیار مهم و حیاتی برای کشور محسوب می‌شد و کشور آسایش داشت و همه بخش‌ها به شکل طبیعی پیش می‌رفتند. امروز به دلیل جنگ در اوکراین، جنگ بین روسیه و کشور‌های غربی با نیابت اوکراین این پروژه و دیگر پروژه‌ها برای ما بسیار مهم و حیاتی شده است. افزایش بی سابقه قیمت گاز، افزایش قیمت سوخت، افزایش قیمت همه چیز، گرانی وحشتناک است.
وی تصریح کرد: این مسایل را پیش از گذشته برای ما حامل این پیام است، تا همیشه به خودمان تکیه کنیم همانطور که در دهه هشتاد درمورد تولید گندم به خودمان تکیه کردیم و بعد انرژی. امروز گاز، نفت و انرژی لازم است.
رئیس جمهور سوریه ادامه داد: امروز دنیا در این زمینه با مشکل بزرگی مواجه است، اما با وجود همه این مشکلات، در حال گسترش دادن پروژه‌های جدید هستیم، نه تنها آنچه تخریب شد، بلکه قسمت جدیدی به این کارخانه اضافه شد.
او در پایان تاکید کرد این پروژه‌ها همان چیزی است که باعث می‌شود تولید گاز خود را توسعه دهیم و این کاری است که شما انجام داده‌اید. تاثیرات آن به تدریج بر زندگی شهروندان منعکس خواهد شد.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8269611/اسد-سوریه-توانایی-بازسازی-ویرانی‌های-برجای-مانده-از-تروریسم-را-دارد

دکمه بازگشت به بالا