اخبار بین المللی

روسیه: استفاده از پهپاد‌های ایرانی در اوکراین را قاطعانه رد می‌کنیم

روسیه: استفاده از پهپاد‌های ایرانی در اوکراین را قاطعانه رد
می‌کنیم
واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل ادعاهای مطرح شده از سوی کشورهای غربی مبنی بر استفاده مسکو از پهپادهای تهاجمی ایران در جنگ اوکراین را رد کرد. 
بر این اساس، نبنزیا در نشست شورای امنیت گفت: ما بارها اعلام کرده ایم که از پهپادهای ایرانی در اوکراین استفاده نمی کنیم. این ادعاها در راستای اعمال فشار بر شورای امنیت مطرح می شود و ما به طور قاطعانه آن را رد می کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: ما در جلسه امروز شاهد تکرار مواضع غربی ها از سوی نماینده اسراییل بودیم. نماینده این رژیم می گوید مسکو از پهپادهای ایرانی استفاده می کند. این گفته ها برای ما جای تعجب دارد. ما در گذشته بارها این ادعاها را رد کرده ایم. 
پیشتر، سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه بر پایه ادعا‌های اثبات نشده درباره استفاده روسیه از پهپاد‌های ایران در اوکراین نامه‌ای به سازمان ملل ارسال کرده و خواستار تحقیقات درباره ارتباط این موضوع با نقض قطعنامه شورای امنیت، شدند.
تروئیکای اروپایی در حالی خواستار تحقیقات درباره نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت شده است که اخیرا ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا اعلام کرد اعضای این اتحادیه بر سر اقدامات جدید علیه ایران به دلیل آنچه تامین پهپاد برای روسیه می‌خوانند، موافقت کردند.
پیش از این، روسیه ادعا‌های بیان شده درباره استفاده از پهپاد‌های ایرانی در جنگ اوکراین را به شدت رد و اعلام کرد پهپاد‌های ساخت مسکو در عملیات‌ها استفاده می‌شوند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8269900/روسیه-استفاده-از-پهپاد‌های-ایرانی-در-اوکراین-را-قاطعانه-رد-می‌کنیم

دکمه بازگشت به بالا