اخبار فرهنگی هنری

توضیحات مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره نمایش نیمه کاره «پدر»

توضیحات مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره نمایش نیمه کاره
«پدر»
سید محمدجواد طاهری، مدیر مجموعه تئاتر شهر در برنامه «دیالوگ» رادیو نمایش درباره اجرا‌های تئاتر گفت: در حال حاضر، سه نمایش در مجموعه تئاتر شهر شروع می‌شود. سالن قشقایی، سالن چارسو و سالن سایه نمایش میزبان تماشاگران خواهند بود. همانطور که در این چند روزه میزبان هنرمندان بودیم. 
طاهری ادامه داد: سالن چارسو میزبان نمایش «فرزند یک خنیاگرم» با نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی است. سالن قشقایی میزبان نمایش «پاره‌هایی از چند زندگی» با کارگردانی شیوا دیناروند با موضوع دفاع مقدس اجرا می‌شود. نمایش «شراره» با نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی خاتمی در سالن سایه اجرا می‌شود. 
مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره ساعت نمایش سالن‌ها و مجموعه نمایش «پدر» توضیح داد: سالن قشقایی ساعت ۲۰:۳۰ اجرایش را برگزار می‌کند. سالن چارسو ساعت ۱۹:۳۰ و سالن سایه ساعت ۱۹ نمایش‌های خود را برگزار می‌کند. از آنجایی که مجموعه «پدر» در سالن اصلی یعنی سالن نزدیک به ۶۰۰ نفر بود، برای گروه نمایش سخت بود که اجرا ادامه پیدا کند. به همین دلیل خواستند ادامه اجرا به زمانی دیگر موکول شود. آن‌ها نگران بودند نتوانند ظرفیت سالن را پر کنند.
وی ادامه داد: ما هم سالیان سال است که نمی‌توانیم از گروه‌های نمایشی حمایت مالی کنیم. چراکه آماده‌سازی اجرا برای سالن اصلی نمایش بالای یک میلیارد هزینه تولید دارد. ما هم درک می‌کنیم که مجموعه‌ای مانند «پدر» با بازیگران حرفه‌ای، دکور و تیم تبلیغاتی‌شان حداقل نزدیک دو میلیارد هزینه دارد.
طاهری افزود: این نمایش تا به امروز به تعداد اجرا‌هایی که نمایش داده بود، نزدیک به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشته بود. یعنی نسبت به میزان هزینه ۹۰۰ میلیون تومان عقب است. اگر قرار باشد اجراهایش ادامه داشته باشد، نمی‌تواند هزینه‌هایش را تامین کند. چراکه با شروع اجرا‌ها هزینه‌ها هم افزایش می‌یابد. به همین دلیل فکر می‌کنم تهیه‌کننده، مجری طرح و کارگردان به این نتیجه رسیدند فعلاً اجرا را متوقف کنند و برای زمان مناسب موکول کنند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8271305/توضیحات-مدیر-مجموعه-تئاتر-شهر-درباره-نمایش-نیمه-کاره-پدر

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا