اخبار فضای مجازی

سرنوشت عجیب رقابت تاریخی مسی برابر رونالدو

سرنوشت عجیب رقابت تاریخی مسی برابر رونالدو
کتابی با عنوان مسی برابر رونالدو توسط خبرنگاران وال استریت ژورنال یعنی جاشوا رابینسون و جاناتان کلگ ، منتشر و در این کتاب عنوان شده که مسابقه‌ای بزرگ بین لیونل مسی و رونالدو برنامه ریزی شده بوده که البته در نهایت منتفی شده است.
در سال ۲۰۱۴، رابرت بونیر تاجر میلیونر با هر دو بازیکن تماس گرفته تا در این پروژه شرکت کنند و ظاهرا مسی و رونالدو نیز از این ایده استقبال کرده اند. البته تاد بولی، مالک جدید چلسی نیز رویای برای یک مسابقه فوتبال ستارگان شمال و جنوب لیگ برتر را در سر داشته و این برنامه نیز به این ایده شباهت دارد.
در واقع قرار بود مسی و رونالدو هر دو تیمی از فوق ستاره‌های فوتبال را انتخاب می‌کنند و در یک مسابقه‌ای دوره‌ای و هر دو سال یک بار در ورزشگاه ومبلی و از سال ۲۰۱۷، به میدان بروند. البته این مسابقه صرفا فستیوالی با حضور بهترین استعداد‌های فوتبال نبود، زیرا سازمان دهندگان این برنامه قصد داشتند این رویداد را به یک نمایش سرگرمی، موسیقی و احتمالا حتی یک مبارزه بوکس بعد از بازی فوتبال تبدیل کنند.
حتی در مورد لباس دو تیم نیز برنامه ریزی صورت گرفته بود و قرار بود تیم مسی با لباس اسپانسرش یعنی آدیداس و لباس تیم رونالدو نیز نایک باشد. اما در نهایت به نظر می‌رسد علیرغم موافقت هر دو بازیکن، فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید، اعلام کرده مجوز حضور بازیکنانش در این مسابقه را تنها با پرداخت ۲۱ میلیون پوند صادر می‌کند.

در ادامه نیز مسائل سیاسی فراوان و تعدد سرمایه گذاران، باعث لغو این برنامه بزرگ شده است. دیوید پایپر، تهیه‌کننده تلویزیونی که برای پوشش این رویداد توافق کرده بود، در این رابطه گفت:بازی بین ستاره‌ها آخرین مرز بزرگ برای فوتبال است و ما به انجام این کار خیلی نزدیک بودیم. رقابت حماسی و تاریخی بین مسی و رونالدو برای سال‌های متمادی مهم‌ترین مبارزه دنیای فوتبال بوده و این دو فوق ستاره بزرگ بار‌ها در ال کلاسیکو و در جریان بازی بارسلونا و رئال مادرید برابر یکدیگر بازی کردند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8271378/سرنوشت-عجیب-رقابت-تاریخی-مسی-برابر-رونالدو

دکمه بازگشت به بالا