اخبار بین المللی

برگزاری پرشور جشن هالووین در ریاض صدای کاربران سعودی را درآورد+ تصاویر

برگزاری پرشور جشن هالووین در ریاض صدای کاربران سعودی را
درآورد+ تصاویر
انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از جشن هالووین که در شهر ریاض برگزار شد، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی خشم و نارضایتی خود را ابراز کردند.
مراسم جشن هالووین در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار شد.این رویداد به نمایش لباس‌های وحشتناک و نمایش طرح‌های خلاقانه سعودی‌ها اختصاص داشت و هدف ایجاد فضایی مملو از سرگرمی بود.
جشن هالووین در ریاض عربستان با نمایش آتش بازی، جلوه‌های صوتی پیشرفته و تزئینات شبح وار کامل شد.
به دنبال برگزاری هالووین در عربستان بسیاری از کاربران سعودی هشتگ « آخر هفته ترسناک» و «لباس شر و بدی» را راه‌اندازی کردند.
مخالفان برگزاری جشن هالووین در عربستان نیز معتقدند که این ایده مربوط به مذهب نیست و نشان دهنده آداب و سنن داخلی نیست، به خصوص که هالووین با دین دیگری مرتبط است.
یکی از کاربران در توئیتر نوشت: امسال به جای تمرکز بر مقدسات، شروع به اظهار نظر در خصوص لباس‌های هالووینی کردند و هرسال که می‌گذرد این موضوع بیشتر عادی می‌شود.
برخی از مخالفان نیز ایجاد چنین سرگرمی‌هایی توسط آل سعود باهدف دور کردن اذهان‌ها از چالش‌ها و بحران‌های موجود در جامعه از جمله بیکاری، تورم، فقدان آزادی بیان و فساد سیاسی دانستند.

پیش از این نیز همزمان با آغاز فعالیت‌های «موسم ریاض» که جشنواره‌ای حدودا دو ماهه است که در پایتخت عربستان برگزار می‌شود، شماری بسیار زیادی از مردم عربستان در اعتراض به برنامه‌ها و فعالیت‌های ضداسلامی هیئت تفریح به ریاست ترکی آل شیخ در شهرهای مختلف این کشور به خیابان آمده بودند.
وبگاه العهد الجدید نیز در همین راستا اعلام کرد دستگاه امنیتی سعودی از دانشجویان دانشگاه اسلامی «الامام محمد بن سعود» نیز تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده است که اکثریت آن‌ها به شدت با تصمیمات «محمد بن سلمان» مخالف هستند و ولیعهد سعودی را سرسپرده کشور‌های بزرگ و امارات می‌دانند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8271216/برگزاری-پرشور-جشن-هالووین-در-ریاض-صدای-کاربران-سعودی-را-درآورد-تصاویر

دکمه بازگشت به بالا