اخبار سیاسی

اظهارات کشورهای غربی درباره مسائل زنان توام با نفاق و دروغگویی است

اظهارات کشورهای غربی درباره مسائل زنان توام با نفاق و
دروغگویی است
نشست خبری ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه با خبرنگاران دقایقی پیش در محل وزارت امور خارجه آغاز شد.
وی در ابتدای این نشست خبری با اشاره به جنایت تروریستی تلخ رخ داده در حرم مطهر شاهچراغ گفت: از جانب خودم و همه خدمتگزاران ملت شریف ایران در دستگاه دیپلماسی بار دیگر این حمله تروریستی و جنایتکارانه را محکوم می‌کنم.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این حادثه تلخ و شهادت جمعی از فرزندان ایران زمین را به محضر مقام معظم رهبری و آحاد ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدار این عزیزان تسلیت می‌گویم و از خدا برای خانواده‌های داغدار صبر و اجر و برای عزیزان از دست رفته علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌کنم. قلب ایرانیان این روز‌ها با خانواده شهدا و آرتین است. کودک معصومی که در اوج معصومیت با چشمان معصوم و کودکانه در این جنایت مرگبار شاهد از دست دادن پدر، مادر و برادر ۱۱ ساله‌اش بوده است.
کنعانی بیان کرد: درود وسلام می‌فرستم بر روح بلند حاج قاسم سلمانی که اگر نبود جهانیان همچنان دچار تروریست جهانی بودند. 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سؤالی درباره مداخلات کشورهای غربی در اوضاع داخلی ایران و بیانیه ۱۲ وزیر خارجه غربی و کانادا بیان کرد: متاسفانه در طول تحولات اخیر در ایران شاهد اظهارات مداخله جویانه و اقدامات غیرسازنده و غیرمسئولانه بودیم که عملا درخواست‌های مسالمت جویانه بخشی از اقشار جامعه فهیم ایرانی را با اقدامات نسنجیده و تحریک آمیز خود به اغتشاش و آشوب کشاندند و شرایط نامناسبی را ایجاد کردند که حتی زمینه برای شنیدن صدای افرادی که دارای دیدگا‌ه‌های مسالمت آمیز بودند تغییر دادند و زمینه را برای نقش آفرینی خشونت طلبان فراهم کردند. مبنای این مداخلات را حمایت از حقوق زن و حقوق اقلیت‌ها قرار دادند.
وی گفت: در ایران اقلیت‌ها موضوعیت ندارد و اقوام ایرانی حضور دارند که همه بخشی از جامعه بزرگ ایران تاریخی و تمدنی هستند. اجزای اصیل جامعه بزرگ ایرانی هستند. از حقوق زنان و دفاع از این حقوق صحبت می‌کنند. این گونه اظهارات مداخله جویانه و توام با نفاق و دروغگویی و دورویی است. آنهایی که از حقوق زنان صحبت می‌کنند چرا در ارتباط با تحریم‌های یکجانبه دولت آمریکا و همراهی اطاعت پذیر اروپا از این تحریم‌ها توجه نکردند که تحریم‌های بدون تبعیض علیه فرد فرد مردم ایران شامل زنان، دختران و کودکان ایرانی شده‌ است. در کجای این تحریم‌های بی سابقه آمریکا مقامات اروپایی در کجا اشاره کردند که در این تحریم‌های بدون تبعیض زنان و کودکان ایرانی هم در معرض همین تحریم‌ها هستند.
کنعانی افزود: ادعاهای امروز آنها توأم با نفاق است و اظهارات آنها درباره زنان و اقوام ایرانی غیرواقع بینانه و منطبق با حقایق ایران نیست. حقوق زنان و بانوان در ایران نه فقط برخاسته از قوانین بلکه منبعث از تاریخ و فرهنگ ایرانی است. در فرهنگ ایرانی و اسلامی زنان جایگاه متمایز و برجسته دارند این جایگاه لزوما برخاسته از قوانین نیست و برخاسته از فرهنگ و تاریخ ایران است.
این خبر تکمیل می‌شود…

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8271747/اظهارات-کشورهای-غربی-درباره-مسائل-زنان-توام-با-نفاق-و-دروغگویی-است

دکمه بازگشت به بالا