اخبار اجتماعیاخبار ورزشی

دبیر: محکم پای برگزاری مسابقات لیگ ایستاده ام/ حق خوری‌ها در لیگ سهوی است

دبیر: محکم پای برگزاری مسابقات لیگ ایستاده ام/ حق خوری‌ها در
لیگ سهوی است
جلسه‌ی سازمان لیگ کشتی با نمایندگان تیم‌های حاضر در بیست و دومین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی کشور جام یادگار امام (ره) با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، حمید یاری رئیس و مسئولان سازمان لیگ، حسن رنگرز سرمربی، علی محمدی مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و نمایندگان تیم‌های حاضر در لیگ، امروز (دوشنبه) در محل سالن کنفرانس خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار شد.
علیرضا دبیر در این جلسه گفت: صادقانه بگویم به مسئولان سازمان لیگ گفتم که بلافاصله پس از رقابت‌های جهانی، لیگ کشتی آزاد و فرنگی را همزمان شروع کنید اما مسئولان سازمان لیگ با حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به این جمع بندی رسیدند که به دلیل برخی ملاحظات فنی از جمله در پیش بودن رقابت‌های امید‌های جهان و جام جهانی این مسابقات با کمی تأخیر برگزار شد.
وی ادامه داد: نظر سرمربی تیم ملی برای ما ارزشمند است و چون رنگرز تازه مسئولیت این تیم را قبول کرده بود به دنبال شناخت خود از کشتی گیران بود و باید تعدادی از کشتی گیران را در این دو رقابت محک می‌زد تا عیار کار کشتی فرنگی دستش بیاید.
رئیس فدراسیون کشتی با قدردانی از حضور تیم‌ها در لیگ برتر کشتی گفت: تمام تلاش خود را کردم که لیگ برگزار شود، پس از برگزاری سه سال لیگ کشتی، قرارداد‌ها رشد چشمگیری داشت و اگر در قبل از آن نیز لیگ تعطیل نمی‌شد، رقم قرارداد‌ها بسیار بالاتر از این بود و به شما قول می‌دهم که اگر به همین صورت لیگ را ادامه دهیم، در سال‌های آینده رقم قرارداد‌های لیگ کشتی نیز میلیاردی شود.
وی ادامه داد: فدراسیون تمام تلاش خود را برای پای کار آوردن تیم‌ها کرده و توقع داریم که شما نیز کمک کنید و نگذارید که لیگ تعطیل شود به خصوص لیگ فرنگی چراکه امسال شاهد بودید که در رقابت‌های جهانی امسال، تنها ۳ مدال در کشتی فرنگی بدست آمد و به غیر از جوایزی که مصوب بشده و به آن سه مدال آور داده می‌شود، سایر فرنگی کاران از لحاظ مادی دریافتی ندارند و اگر لیگ نباشد کشتی فرنگی آسیب می‌بیند.
دبیر تصریح کرد: البته سازمان لیگ با هماهنگی تیم‌ها و کادر فنی باید طوری برنامه ریزی کنند که برنامه‌های فنی تیم‌های ملی کشتی نیز لطمه نخورد، چراکه ما مسابقات مهمی را پیش رو داریم و کادر فنی نیز حق دارد کشتی گیران ملی و آینده دار را در اختیار داشته باشد.
وی افزود: محکم پای برگزاری لیگ و کسب مدال در کشتی فرنگی ایستاده ام و معتقدم که این رشته پتانسیل و ظرفیت آن را دارد که بتوانند مانند کشتی آزاد جایگاه خود را در لیگ و رقابت‌های جهانی بدست آورد.
دبیر با بیان اینکه برگزاری لیگ به پیشرفت کشتی فرنگی کمک می‌کند گفت: لیگ می‌تواند جای خوبی برای محک کشتی گیران جوان و شناسایی آن‌ها برای کادر فنی باشد.
رئیس فدارسیون کشتی تأکید کرد: حمایت از لیگ کشتی وظیفه فدراسیون است و در موضوع پخش زنده مسابقات نیز پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم، اما بحث فنی آن و برنامه ریزی با کادر فنی تیم ملی و سازمان لیگ است.
وی ادامه داد: سازمان لیگ باید برنامه‌ها را دقیق بدهد و برگزاری مسابقات را در ساعات و روز‌هایی بگذارد که با دیگر مسابقات تداخل نداشته باشد تا بتوانیم حداکثر پخش لیگ را داشته باشیم.
دبیر در پایان خاطرنشان کرد: اگر در لیگ حق تیم یا کشتی گیری خورده شد عمدی نیست و سهوی است و تیم‌ها نباید به خاطر این موضوعات کنار بکشند و باید پای کار بایستند تا لیگ کشتی فرنگی بالا بیاید.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8271952/دبیر-محکم-پای-برگزاری-مسابقات-لیگ-ایستاده-ام-حق-خوری‌ها-در-لیگ-سهوی-است

دکمه بازگشت به بالا