اخبار بین المللی

مراسم ازدواج ۱۰ هزار عروس و داماد در یمن+تصاویر

مراسم ازدواج ۱۰ هزار عروس و داماد در یمن+تصاویر
شیخ “شمسان ابو نشطان” رئیس این هیئت گفت از روز چهارشنبه آینده مراسم‌های مشابه در استان‌های مختلف یمن برگزار خواهد شد.
وی از سرمایه داران و کارفرمایان و افرادی که زکات می‌پردازند خواست همچنان با هیئت زکات همکاری داشته باشند. ابو نشطان شهروندان را ترغیب کرد تا در چارچوب همکاری و همبستگی به پرداخت زکات بپردازند.
از سوی دیگر، علامه “شمس الدین شرف الدین” مفتی یمن از مردم خواست در شرایط کنونی که جوانان تحت شدیدترین جنگ نرم هستند، شرایط ازدواج را تسهیل کرده و از مهریه‌های سنگین پرهیز کنند.

سید عبدالملک بدرالدین،دبیرکل جنبش انصارالله یمن طی سخنانی در مراسم ازدواج بیش از ده هزار عروس و داماد یمنی، ضمن تبریک به این نوعروس و داماد‌ها از هیئت زکات که برگزارکننده این مراسم بود تقدیر کرد.
وی در ادامه اقدامات هیئت زکات و اهمیت ماموریت آن را برشمرد و گفت این هیئت بر اساس حفظ کرامت انسان‌ها عمل می‌کند، بر خلاف برخی سازمان‌ها که اهمیتی برای کرامت انسان و جامعه قائل نیستند. وی زکات را عامل مبارزه با نفس، برکت مال، گسترش همکاری و انسجام اجتماعی و کمک به فقرا و مستمندان خواند و افزود: پرداخت زکات باعث می‌شود تا کشور نیازمند بیگانگان نشود، بیگانگانی که اگر کمکی ارائه دهند، در کنار آن درصدد سوء استفاده و بهره کشی هستند.
دبیرکل انصارالله از همه کسانی که پیشنهاد یا انتقادی از هیئت زکات دارند خواست پیشنهادات خود را به مسئولان این هیئت ارائه دهند و مانند دشمنان عمل نکنند که با اصل این هیئت مخالف هستند. وی ادامه داد: دشمنان اسلام و در راس آنها، آمریکا و اسرائیل و آن‌هایی که حول محور آن‌ها می‌گردند، ده‌ها سال است که با زکات می‌جنگند و می‌خواهند این واجب الهی را منحرف کنند تا جامعه نتواند ارزش آن را متوجه شود و اثرات آن را ببیند.
وی با ترغیب جوانان به ازدواج گفت: دشمنان نمی‌خواهند ازدواج ترویج پیدا کند تا فساد گسترش یابد. آن‌ها با جنگ نرم و با جنگ شیطانی می‌خواهند جوانان را فاسد کنند. ازدواج باید تسهیل شود و در این راه باید از پیامبر اکرم (ص) الگو بگیریم.
دبیرکل انصارالله در پایان از مردم خواست برخی از عادات ناپسند مانند تیراندازی هوایی و بلند کردن صدای بلندگو‌ها را در جشن هایشان کنار بگذارند تا دیگران اذیت نشوند.
وی همچنین از جوانانی که ازدواج کردند خواست خانواده را بر پایه اصول و ارزش‌های اسلامی پایه گذاری کنند و زندگی مشترک را به “حیات طیبه” تبدیل کنند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8272143/مراسم-ازدواج-۱۰-هزار-عروس-و-داماد-در-یمن-تصاویر

دکمه بازگشت به بالا