اخبار فضای مجازی

رستمیان : متاسفانه با کمبود فشنگ و سلاح مواجه هستیم/ توقع حمایت بیشتر مسئولان ورزش را داریم

رستمیان : متاسفانه با کمبود فشنگ و سلاح مواجه هستیم/ توقع
حمایت بیشتر مسئولان ورزش را داریم
هانیه رستمیان دارنده نخستین سهمیه المپیک پاریس درباره  رقابت‌های تیراندازی قهرمانی جهان گفت: مسابقات قهرمانی جهان مانند المپیک از جمله رویداد‌های مهم رشته تیراندازی است که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و از اهمیت به سزایی برخوردار است. از نظر تعداد تیراندازان و شرکت کننده‌ها واقعأ کیفیت بالا بود به طوری که در رشته بادی و همچنین تپانچه رکورد‌های زیادی شکسته شد و این نشان می‌دهد سطح رقابت‌ها فوق‌العاده سخت بود. به هر حال  نخستین رقابت گزینشی المپیک بود و تمامی تیراندازان با بالاترین سطح آمادگی خود به مصر آمده بودند تا به سهمیه برسند.
رستمیان تصریح کرد: تمرینات ما در رشته ۵۰ و ۲۵ متر با فشنگ کم بود و با حضور در اردوی هانوفر می‌توانستیم با یک تیر ۲ نشان بزنیم هم فشنگ مورد نیاز تهیه کنیم و هم تمرینات بیشتری داشته باشیم، اما نشد و از این بابت هم نمی‌توان خرده‌ای گرفت، اما خداراشکر در رشته ۲۵ متر توانستیم نتیجه خوبی به دست بیاوریم. من معتقدم نکونام هم رکورد خوبی به ثبت رساند. سجاد پورحسینی  در تپانچه  با اختلاف یک امتیاز به فینال نرسید و گرنه او هم شانس بالایی برای المپیکی‌شدن داشت.
با ارتقای رکوردم نخستین سهمیه المپیک را کسب کردم 
او ادامه داد: رقابت سختی داشتیم، اما در تفنگ بادی و تپانچه ۲۵ متر موفق شدیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.  خداراشکر من هم در ماده ۲۵ متر با ارتقای رکوردم به عنوان نفر دوم راهی فینال شدم و در فینال هم بر سکوی پنجم جا گرفتم تا نخستین سهمیه المپیکی ایران را به دست بیاورم.
اعضای کادر فنی احتمال کسب سهمیه را ضعیف می دانستند 
دارنده سهمیه المپیک پاریس گفت: حضور در اردوی هانوفر و همچنین مسابقات جام‌جهانی کره‌جنوبی باعث می‌شد اتفاقات خوب و موثری برای ما به همراه داشته باشد. در آن صورت می‌توانستیم با تمرین و آمادگی بیشتری به قاهره سفر کنیم، اما با توجه به اینکه این فرصت برای ما فراهم نشد، اعضای تیم ملی و کادر فنی و حتی مسئولان فدراسیون احتمال ضعیفی می‌دادند در این دوره سهمیه‌ای کسب شود.
با برگزاری اردوهای برون مرزی مشکل فشنگ حل می شود 
ملی‌پوش تیراندازی گفت: متاسفانه در حال حاضر با کمبود فشنگ و سلاح در رشته‌های ۲۵ و ۵۰ متر مواجه هستیم و این اتفاق، مشکل بزرگ و همیشگی ما بوده و با آن دست به گریبان هستیم. البته به دلیل شرایط خاص و تحریم‌هایی که علیه کشور ما به وجود آمده تنها چاره در این است که فدراسیون با برگزاری اردو‌های برون مرزی و ارتباط با جا‌هایی که می‌توانند سلاح تهیه کنند این مشکل ما را برطرف کنند. امیدوارم این برنامه ریزی‌ها انجام بگیرد و هر چه زودتر حل شود و ما در اردو‌های برون مرزی شرکت کنیم.
تمام تلاشم  را برای ارتقای رکورد می کنم 
او درباره اینکه چه برنامه‌ای برای آینده خود در نظر گرفته است، گفت: با توجه به اینکه در اولین دوره از مسابقات مقدماتی المپیک موفق شدم سهمیه به دست بیاورم حالا با خیال راحت می‌توانم در رقابت‌های آینده شرکت کنم و آمادگی خودم را برای حضور موفق در رقابت‌های تیراندازی حفظ کنم. در حال حاضر تمام تلاشم در وهله نخست ارتقای رکورد و سپس فینالیست‌شدن و افزایش کسب تجربه در فینال است. ضمن اینکه انگیزه زیادی دارم تا در بازی‌های آسیایی هم عملکرد خوبی داشته باشم.
تیراندازی قابل پیش بینی نیست 
رستمیان درباره اینکه تصور چه نتیجه‌ای در المپیک دارد، گفت: تیراندازی اصلأ قابل پیش‌بینی نیست. نمی‌توان پیش‌بینی کرد در مسابقات چه می‌شود. در المپیک قبلی نتایج خوبی کسب شد و ۶ نماینده داشتیم به نحوی که نخستین مدال ما هم کسب شد. به هر حال  نخستین سهمیه ورزش ایران برای المپیک در رشته تیراندازی کسب شد و ان شاالله مسئولان قدر این ورزش را بیشتر بدانند تا با نفرات کامل به المپیک برویم و به امید خدا هم مدال بگیریم و هم اتفاقات خوبی برای تیراندازی رقم بزنیم.
ثمره زحمات  مربی مان  با کسب سهمیه المپیک داده شد 
تیرانداز المپیکی ایران گفت: آقای نصر مربی تیم زحمات زیادی برای ما در مدت زمان حضورشان کشیده‌اند و ثمره آن کسب سهمیه المپیک بود. خوشبختانه با برنامه و تمریناتی که داشتیم، توانستیم برای مسابقات به خوبی آماده شویم و هم در رشته بادی و هم در رشته ۲۵ متر با تمریناتی که در اردو داشتیم موفق شدیم رکورد‌های خوبی بر جای بگذاریم. در کنار آن برگزاری مسابقات داخلی هم به ما کمک کرد تا نقاط ضعف و قوت بهتر بشناسیم و با آمادگی کامل در مسابقات جهانی شرکت کنیم. نتایجی که به دست آمد نویدبخش این است که مسابقات بعدی می‌تواند باعث افزایش سهمیه‌های المپیکی ما شود.
حضور در مسابقات باعث ارتقای جایگاهمان در رنکینگ جهانی می شود 
عضو تیم ملی تیراندازی درباره اینکه این تیم باید در مسابقات مهم بین‌المللی حضور پیدا کند، گفت: قطعأ نیاز است در همه مسابقات حضور داشته باشیم تا باعث ارتقای جایگاه‌مان در رنکینگ جهانی و یا حتی حفظ آن شود. متاسفانه عدم حضور در جام‌جهانی کره منجر شد تا رنکینگ من در ۲۵ متر از ۱۵ به ۲۰ نزول کند، اما خداراشکر با نتیجه خوبی که در مصر به دست آوردم دوباره به رنک ۹ دنیا برسم و با این اتفاق به مسابقات فینال فینالیست‌ها دعوت شوم. بدون شک حضور مداوم در رقابت‌های برون مرزی می‌تواند به ما کمک زیادی کند تا از یک طرف در همه مسابقات حاضر باشیم و از طرفی هم در رنکینگ با ارتقا مواجه شویم تا از این طریق بتوانیم به سهمیه المپیک برسیم. نیاز به اردو‌های برون مرزی داریم تا سطح آمادگی خودمان را بالا ببریم.
او در پایان درباره اینکه چه توقعی از مسئولان بلندپایه ورزش کشور دارد، گفت: توقع داریم حمایت‌ها بیشتر شود، زیرا ما همیشه تلاش می‌کنیم برای کشور مدال بگیریم و از همه مهم‌تر هم اینکه زندگی و وقت خودمان را در این رشته می‌گذاریم و انتظار داریم حمایت شویم تا دغدغه‌ای برای حضور در مسابقات نداشته باشیم. همچنین باید نیاز‌های ما را از نزدیک ببینند و برای حل آن اقدام کنند.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8273104/رستمیان-متاسفانه-با-کمبود-فشنگ-و-سلاح-مواجه-هستیم-توقع-حمایت-بیشتر-مسئولان-ورزش-را-داریم

دکمه بازگشت به بالا