اخبار سیاسی

کاستی‌هایی در تامین حرم شاهچراغ وجود داشته است

کاستی‌هایی در تامین حرم شاهچراغ وجود داشته است
ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: با توجه به اینکه آقای عزیزی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی پس از حادثه تروریستی داعش در حمله به زائران شاهچراغ در شیراز حضور داشته، در ابتدای جلسه ارائه گزارشی از ابعاد مختلف اقدام تروریستی در شاهچراغ را ارائه کرد؛ این اقدام تروریستی توسط داعش طراحی و اجرا شد و افراد مختلف دخیل در آن توسط نیرو‌های امنیتی شناسایی شدند.
وی ادامه داد: بنا بر این گزارش، در تامین امنیت این مکان مذهبی کاستی‌هایی وجود داشته لذا اعضای کمیسیون بر رفع این کاستی‌ها تاکید کردند. این موضوع زوایای مختلفی هم دارد که حتما از جانب دستگاه‌های امنیتی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با اشاره به حضور سردار محمدتقی اصانلو در ادامه جلسه کمیسیون، اظهار کرد: فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا هم با حضور در کمیسیون، گزارشی از فعالیت‌های این قرارگاه در تامین امنیت مرز‌های شمالغرب و اطلاعاتی از حمله به مراکز وابسته به گروه‌های ضدانقلاب و تجزیه طلب در اقلیم شمال عراق کشور ارائه کرد؛ قرارگاه حمزه سیدالشهدا بر ۱۲۰۰ کیلومتر مرز‌های شمالغرب کشور اشراف دارد و در سال‌های اخیر اقدامات موفقی در تامین امنیت این منطقه کشور داشته است.
عمویی اضافه کرد: گروه‌های تجزیه طلب قصد سوء استفاده از فضای به وجود آمده برای ایجاد ناامنی در این مناطق داشتند که نهایتا با واکنش کشورمان مواجه شدند لذا مقر‌های مرزی این گروهک‌ها ضدانقلاب و مرکزیت احزاب پژاک، کومله و دموکرات نزدیک مرز‌های ایران توسط سپاه پاسداران مورد حمله و ضربه قرار گرفت. این اقدام پس از هشدار‌های جمهوری اسلامی ایران به مسئولان اقلیم کردستان عراق صورت گرفت، ایران در هشدار‌های خود خواسته بود تا مسئولان اقلیم و عراق مانع فعالیت جریان‌های ضدانقلاب مسلح در این حوزه شوند. جمهوری اسلامی پس از هشدار‌های لازم، دست به واکنش زد، اقدام صورت گرفته سبب ضربه اساسی به زیرساخت ها، نیرو‌ها و برنامه ریزی‌های این گروه‌های ضد انقلاب شد.
وی در توضیح بررسی تحولات سیاسی در عراق در کمیسیون بیان کرد: در جلسه امروز، آخرین تحولات سیاسی در عراق هم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، هرچند جمهوری اسلامی دخالتی در مسائل داخلی این کشور ندارد، اما عراق به جهت مرز گسترده و اشتراکات فرهنگی و سیاسی با کشورمان یکی از حوزه‌های مورد توجه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و حفظ ثبات در این کشور و تشکیل دولت در عراق یکی از خواسته جمهوری اسلامی ایران بوده که خوشبختانه با مشارکت گروه‌های داخلی این کشور محقق شده است.
 

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8273137/کاستی‌هایی-در-تامین-حرم-شاهچراغ-وجود-داشته-است

دکمه بازگشت به بالا