اخبار سیاسی

قدردانی از همراهی ایران با مردم سوریه در مبارزه با تروریسم

قدردانی از همراهی ایران با مردم سوریه در مبارزه با
تروریسم
خانم «هیفاء جمعه» نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران که در رأس گروهی از نمایندگان مجلس این کشور برای دیدار و گفتگو با همتایان خود در مجلس شورای اسلامی سرگرم دیدار از تهران است، شامگاه امشب (سه‌شنبه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با یاد کردن از شهدای گرانقدر مقاومت خصوصا سردار بین‌المللی مبارزه با تروریسم، شهید سلیمانی، شهدای سوریه و دیگر شهدای محور مقاومت که با ایستادگی سوریه را از ورطه تروریسم داعشی رها کردند و با اشاره به نقش و جایگاه مجالس دو کشور در پیگیری توسعه مناسبات در ابعاد مختلف همکاری‌های فیمابین، ضرورت اجرایی سازی توافقات دو کشور در حوزه‌های اقتصادی را در سطح ظرفیت‌های موجود مورد تاکید قرار داد.
خانم هیفاء جمعه نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران نیز در این دیدار با اشاره به روابط راهبردی دو کشور، قدردانی مردم و دولت سوریه از ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم سوریه در جنگ علیه تروریسم و افراطی گری را مورد تاکید قرار داد.
وی با ادای احترام به شهدای جنگ علیه تروریسم در سوریه، یاد و نام سردار بزرگ مقاومت شهید سلیمانی را در دل مردم سوریه به عنوان نماد فداکاری همواره زنده خواند و از این شهادت به عنوان نشانه داشتن دشمن واحد مردم دو کشور یاد کرد.
نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با توجه به بازدید انجام شده از یکی از مراکز خانه خلاقیت در تهران، پیشرفت‌های علمی در کشورمان در حوزه‌های نانو، پزشکی، سلول‌های بنیادی و صنایع را ستودنی خواند و آن را مرهون مقاومت و ایستادگی مردم ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه ارزیابی کرد.
وی با اشاره به تخریب وجهه کشور‌های محور مقاومت از سوی امپراتوری رسانه‌ای غرب، بر ضرورت تقویت جبهه رسانه‌ای مقاومت برای نشان دادن چهره واقعی و مواجهه با اکاذیب این امپراتوری رسانه‌ای تاکید کرد.
در این دیدار عباس گلرو نایب رئیس، خانم محمد بیگی و تیموریان از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
 

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8273242/قدردانی-از-همراهی-ایران-با-مردم-سوریه-در-مبارزه-با-تروریسم

دکمه بازگشت به بالا