اخبار بین المللی

آزمایش جدید موشکی کره شمالی

آزمایش جدید موشکی کره شمالی
کره شمالی در پاسخ به اقدامات خصمانه آمریکا و کره جنوبی، اقدام به شلیک یک موشک جدید کرد. 
به نقل از خبرگزاری یونهاپ، وزارت دفاع کره جنوبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: پیونگ یانگ بامداد چهارشنبه به وقت محلی یک موشک به سمت دریای ژاپن شلیک کرد. با این حال، نوع این موشک هنوز مشخص نشده است. 
منابع آگاه می گویند پیونگ یانگ سه موشک بالستیک کوتاه برد شلیک کرده است. 
پس از این اتفاق آژیرهای هشدار در کره جنوبی به صدا در آمده و مقامات امنیتی اقدام به رصد ماجرا کردند. ارتش کره جنوبی نیز سطح آمادگی خود را افزایش داد. 
کره شمالی دیروز تهدید پنهانی مبنی بر استفاده از سلاح‌های هسته‌ای و پرداخت وحشتناک‌ترین بهای تاریخ در صورت تداوم رزمایش‌های آمریکا و کره جنوبی صادر کرد.
به گزارش آسوشیتدپرس، خصومت‌ها در شبه‌جزیره کره در ماه‌های اخیر بالا گرفته است و کره شمالی مجموعه‌ای از موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را آزمایش و قانونی را تصویب کرد که اجازه استفاده پیشگیرانه از سلاح‌های هسته‌ای خود را در طیف وسیعی از موقعیت‌ها می‌دهد. برخی کارشناسان هنوز تردید دارند که کره شمالی بتواند ابتداً از تسلیحات هسته‌ای در برابر نیرو‌های برتر آمریکا و کره جنوبی استفاده کند.
کره شمالی استدلال کرده است که آزمایش‌های تسلیحاتی اخیر این کشور به منظور هشدار دادن به واشنگتن و سئول در مورد سلسله رزمایش‌های نظامی مشترکشان که آن را تمرینی برای تهاجم می‌داند، از جمله تمرین‌های این هفته شامل حدود ۲۴۰ هواپیمای جنگی است.

منبع :
https://www.yjc.news/fa/news/8273298/آزمایش-جدید-موشکی-کره-شمالی

دکمه بازگشت به بالا